XX Niedziela w ciągu roku - 18 sierpnia 2019

ODPUST PARAFIALNY

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Królowej Świata. Możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, a więc nawiedzić kościół, przyjąć Komunię Świętą sakramentalną, odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz wyzbyć się przywiązania do grzechu, nawet najlżejszego.
  2. W czwartek, w sam dzień naszego Odpustu, przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej. Msze święte o godz. 6:30 i 18:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian.
  3. Codziennie modlimy się za Pielgrzymów zdążających w XXXVII Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej do Częstochowy.
  4. W piątek, 23 sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.
  5. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na przygotowanie kościoła do uroczystości odpustowej rodzinom Juza Stanisław, Wałaszek Tadeusz, Maziarz Krystyna, a na ten tydzień prosimy rodziny Gąsiorowski, Danecki, Bogacz, Koperski, Hajdas.
  6. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie kościoła i otoczenia na dzisiejszą uroczystość. Ks. Kanonikowi Janowi za duszpasterską posługę, Panu Organiście, Panu Janowi, Pani Barbarze z zespołem dziecięcym „Boże Nutki”, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Szafarzom, Paniom niosącym feretrony, Panom Strażakom, dzieciom sypiącym kwiaty, chłopcom dzwoniącym, wszystkim parafianom i gościom za obecność i modlitwę. Niech Maryja Królowa ma wszystkich w swojej nieustannej opiece.
  7. Słowo wdzięczności kierujemy do Ks. Prałata Zbigniewa Guzego, Diecezjalnego Duszpasterza Trzeźwości i Osób Uzależnionych, za Słowo Boże i przewodniczenie Uroczystej Sumie Odpustowej. Ks. Prałat towarzyszy nam także w różnych uroczystościach patriotycznych, za co Mu serdecznie dziękujemy. Serdecznie dziękujemy także wszystkim Księżom Prałatom, Proboszczom, Wikariuszom, Kapłanom naszego dekanatu i gościom. To podziękowanie składam na ręce naszego Ks. Prałata Dziekana Doktora Kustosza Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie i dziękuję jeszcze za posługę w konfesjonale. Słowa wdzięczności kieruję do wszystkich Parafian, Rodaków i Gości, którzy swoją obecnością i modlitwą uświetnili dzisiejszą uroczystość i dali świadectwo miłości naszej Matki i Królowej. Niech Maryja ma ich w swojej opiece.
  8. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia imieninowe i z tej okazji zapraszamy do Stołu Pańskiego.
  9. Polecamy prasę katolicką Gość Niedzielny, Mały Gość i Promyczek Dobra.

W tym tygodniu patronują nam

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.

INTENCJE MSZALNE ARCHIWUM OGŁOSZEŃ

Liturgia dnia