Koronawirus

Modlitwa do Świętego Szymona z Lipnicy

Usłysz z niebios, święty Szymonie, głos do ciebie wołających. Bądź naszym patronem u Boga Najwyższego. Oddalaj od nas nieszczęścia duszy i ciała i uproś nam u Niego, aby prowadził nas swoimi śladami do wiekuistej ojczyzny i abyśmy po śmierci mogli w niebie z tobą i wszystkimi świętymi chwalić Boga w Trójcy Jedynego, któremu niech będzie cześć od wszystkiego stworzenia na wieki wieków. Amen.

Św. Szymonie, patronie chorych w czasie epidemii – módl się za nami.

Od soboty 7 listopada 2020 roku, w naszym kościele może przebywać jednocześnie do 10 osób. Wewnątrz kościoła, każdy wierny ma bezwzględny obowiązek zasłaniania ust i nosa oraz zachowania półtorametrowego dystansu. Przy wejściu do kościoła dostępny jest płyn do dezynfekcji.

Na mocy Dekretu Biskupa Tarnowskiego z 16 października 2020 roku, ponownie została udzielona dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedzielę i święta nakazane, aż do odwołania.

Zachęcamy wiernych do duchowego łączenia się w trakcie sprawowania Mszy świętych w naszym kościele oraz do wspólnej modlitwy poprzez transmisje, które dostępne są tutaj.

Zamieszczono w: Inne

II Niedziela w ciągu roku

W poniedziałek rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć. Przeżywamy dziś Dzień Judaizmu. Pamiętajmy, że w narodzie żydowskim narodził się nasz Mesjasz Pan.

Niedziela Chrztu Pańskiego

Chrzest Chrystusa także jest objawieniem – epifanią. Jezus, który staje w szeregu ludzi grzesznych i pragnie przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela, objawia się światu jako umiłowany Syn Boga, naznaczony mocą Ducha świętego, który przychodzi, by objawić Boga światu. Dzisiejsza niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego.

Druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim

W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi aby nas odkupić, by nadać sens naszym dniom, by ukazać perspektywę wieczności, do której jesteśmy zaproszeni. W każdej Eucharystii odkrywamy na nowo miłość Boga, który staje się dla każdego z nas „wiatykiem” czyli pokarmem na drogę. Uczmy się nieustannie dostrzegać tę perspektywę wieczności, w której już uczestniczymy od dnia naszych narodzin.

Niedziela Świętej Rodziny

Dziś obchodzimy Niedzielę Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Dla naszej diecezji jest to Niedziela Synodalna, połączona z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Są one fundamentem każdej relacji małżeńskiej i rodzinnej.