Koronawirus

Modlitwa do Świętego Szymona z Lipnicy

Usłysz z niebios, święty Szymonie, głos do ciebie wołających. Bądź naszym patronem u Boga Najwyższego. Oddalaj od nas nieszczęścia duszy i ciała i uproś nam u Niego, aby prowadził nas swoimi śladami do wiekuistej ojczyzny i abyśmy po śmierci mogli w niebie z tobą i wszystkimi świętymi chwalić Boga w Trójcy Jedynego, któremu niech będzie cześć od wszystkiego stworzenia na wieki wieków. Amen.

Św. Szymonie, patronie chorych w czasie epidemii – módl się za nami.

Od soboty 27 marca 2021 roku, w naszym kościele może przebywać jednocześnie do 1 osoba w ławce. Wewnątrz kościoła, każdy wierny ma bezwzględny obowiązek zasłaniania ust i nosa oraz zachowania półtorametrowego dystansu. Przy wejściu do kościoła dostępny jest płyn do dezynfekcji.

Na mocy Dekretu Biskupa Tarnowskiego z 16 października 2020 roku, ponownie została udzielona dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedzielę i święta nakazane, aż do odwołania.

Zachęcamy wiernych do duchowego łączenia się w trakcie sprawowania Mszy świętych w naszym kościele oraz do wspólnej modlitwy poprzez transmisje, które dostępne są tutaj.

Oratorium o Miłosierdziu Bożym

W sobotę, w Wigilię Święta Miłosierdzia Bożego o godz. 19:00 w parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnowie odbędzie się Oratorium o Miłosierdziu Bożym. Głębokie w swej treści utwory traktujące o tym niezgłębionym przymiocie Boga, słowa Chrystusa skierowane do św. Faustyny, a przez nią i do nas i zapisane w "Dzienniczku Duszy", z całą pewnością ubogacą naszą pobożność i miłość do Jezusa Miłosiernego.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o nim. Po misterium Świętego Triduum, po opuszczeniu, wyszydzeniu, cierpieniu i śmierci nastaje nowy czas nadziei. Z perspektywy zmartwychwstania życie człowieka wygląda inaczej. Nauczmy się tak na nie patrzeć. Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan z nami spotka. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca wam życzymy.

Chrystus Zmartwychwstał!

Zmartwychwstały Chrystus mówi nam z mocą: „Oto wszystko czynię nowe” (Ap 21,5).

Przesłanie to napełnia nas olbrzymią ufnością i głęboką nadzieją, że przez pusty grób została nam otwarta brama do źródła nowego życia. Możemy z niego obficie zaczerpnąć dzięki bezgranicznej miłości Boga, która wszystko zwycięża, rozprasza mroki świata, daje odwagę oraz pełnię życia i działania. Mimo trudności i zmagań dnia codziennego, Zmartwychwstały Jezus pragnie obdarować nas wszystkich siłą nowego życia, siłą niegasnącą i zwycięską, która wskrzesza w codziennym świecie piękno i umacnia je łaską Pana.

W tegoroczną Uroczystość Paschalną życzymy wszystkim naszym Parafianom i przybyłym Gościom wielu nowych sił i natchnień od Zmartwychwstałego Pana, abyśmy – umocnieni Jego darem niezwyciężonego życia – nie tylko odczuwali płomień żywej wiary w naszych sercach, ale byśmy potrafili rozniecać ten płomień wiary w sercach naszych bliźnich.

Błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

Niedziela Palmowa

Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Ten, który stał się dla nas cierpiącym Sługą Jahwe, prowadzi nas do zwycięstwa zmartwychwstania. Szczytem roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Obejmuje liturgię Mszy Wieczerzy Pańskiej, sprawowaną wieczorem w Wielki Czwartek, wielkopiątkową liturgię Męki Pańskiej oraz najbardziej uroczystą i najpiękniejszą ze wszystkich liturgii Kościoła – Wigilię Paschalną sprawowaną po zapadnięciu zmroku w Wielką Noc. Triduum Paschalne kończy się wieczorem w Niedzielę Zmartwychwstania.

Piąta Niedziela Wielkiego Postu

Wezwanie do nawrócenia jest zachętą do nieustannego odkrywania piękna i głębi Eucharystii. W Wielkim Poście ta droga prowadzi do źródła, którym jest Ewangelia Jezusa Chrystusa. Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.