Koronawirus

Modlitwa do Świętego Szymona z Lipnicy

Usłysz z niebios, święty Szymonie, głos do ciebie wołających. Bądź naszym patronem u Boga Najwyższego. Oddalaj od nas nieszczęścia duszy i ciała i uproś nam u Niego, aby prowadził nas swoimi śladami do wiekuistej ojczyzny i abyśmy po śmierci mogli w niebie z tobą i wszystkimi świętymi chwalić Boga w Trójcy Jedynego, któremu niech będzie cześć od wszystkiego stworzenia na wieki wieków. Amen.

Św. Szymonie, patronie chorych w czasie epidemii – módl się za nami.

Mając na uwadze zasady bezpieczeństwa informujemy, że wewnątrz kościoła każdy wierny ma bezwzględny obowiązek zasłaniania ust i nosa oraz zachowania półtorametrowego dystansu. Przy wejściu do kościoła dostępny jest płyn do dezynfekcji.

Zgodnie z Komunikatem Biskupa Tarnowskiego oraz Komunikatem Konferencji Episkopatu Polski, od 20 czerwca 2021 roku została zniesiona dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedzielę i święta nakazane.

Zamieszczono w: Inne