Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć, zatem przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Ojca i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością, dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza społecznym i narodowym.

2. W ramach oktawy Wielkanocy jutro przypada drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Łączmy się duchowo poprzez transmisję.

3. W czwartek, 16 kwietnia, przypadają 93. urodziny papieża seniora Benedykta XVI. W naszych prywatnych modlitwach podziękujmy za lata jego posługi w Kościele powszechnym. Polecajmy też Bożej Opatrzności jego osobę i życie ukryte w zaciszu Watykanu.

4. Trwa nowenna do Bożego Miłosierdzia – dziś i jutro o godz. 15:30 w miejsce Nieszporów, a w pozostałe dni tygodnia codziennie po Mszy św.

Przyszła niedziela kończy oktawę Wielkanocy. To tzw. niedziela przewodnia lub biała, a z ustanowienia Kościoła – Niedziela Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta zainauguruje również Tydzień Miłosierdzia.

Jej sercem, oprócz Eucharystii, będzie Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00. Dobrym przygotowaniem do tej niedzieli będzie codzienne odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego.

Przypomnijmy, że nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego nierozerwalnie łączy się z osobą świętej Faustyny Kowalskiej. Święty Jan Paweł II mówił o niej: „Ta prosta zakonnica przybliżyła Polsce i światu paschalne orędzie Jezusa Miłosiernego. W tej godzinie dziejów wołamy o Miłosierdzie Boże. Pascha jest to przyjście i zmartwychwstanie Chrystusa. Jest to paschalne objawienie się Miłosierdzia Bożego”.

5. Codziennie o godz. 20:30  gromadźmy się w domach na wspólny różaniec w intencji chorych na koronawirusa, za służbę zdrowia, kierujących naszym państwem i o oddalenie pandemii od ludzi. Łączmy się wówczas z naszym kościołem poprzez transmisje internetowe.

6. Chęć uczestnictwa w Mszy św. należy zgłaszać Księdzu Proboszczowi pod numerem telefonu 608 070 675. W dalszym ciągu obowiązują przepisy o obecności do 5 osób w kościele – Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św.

7. Z racji Oktawy Wielkanocnej w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się, aby Liturgia w czasie świętych dni miała piękną i godną oprawę.

9. Składamy serdeczne podziękowania za udział w nabożeństwach pasyjnych, choć w inny sposób niż dotychczas. Dziękujemy za ofiary złożone w czasie Gorzkich Żali na wystrój kościoła. Dziękujemy także za ofiary w kopertach lub wpłacone na konto na utrzymanie parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Michałków, Foszt, Kiełbasa, Pyjor, Folta, a na ten tydzień prosimy rodziny Babiarz, Zięcina, Szawliński, Marciniec, Górecki.

10. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia imieninowe.

11. Polecamy prasę katolicką Gość Niedzielny na 2 niedziele (6 zł.) i Mały Gość (5 zł). Można ją nabyć w naszym kościele.

Kościół jest otwarty cały dzień. Możemy przyjść do Pana Jezusa.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.