XII Niedziela w ciągu roku

1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość do Boga i bliźniego.

2. W poniedziałek, wtorek i środę odbędzie się Triduum dla młodzieży przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania. Spotkania o godz. 18.00. Przypominam, że obecność kandydatów z rodzicami jest obowiązkowa. Spowiedź przed Bierzmowaniem odbędzie się we wtorek od godz. 17:30.

3. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

4. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi.

5. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji.  Msza święta na zakończenie roku szkolnego sprawowana będzie w czwartek o godz. 18:00.

6. W sobotę o godz. 9:00 młodzież naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania. Uroczystość odbywać się będzie w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie. Spotkanie kandydatów i świadków w Sanktuarium o godz. 8:30.

7. Pierwsza Spowiedź Dzieci Komunijnych, rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę o godz. 15:00.

8. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę o godz. 11:00. Prosimy, aby uczestniczyły w niej wyłącznie dzieci komunijne i ich rodziny.

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za udział w Oktawie Bożego Ciała, oraz za ofiary złożone na hospicja (1014 zł.), a także na sprzątanie kościoła rodzinom Starzyk, Gąsiorowski, Koperski, Bogacz, Danecki, Hajdas, a na ten tydzień prosimy rodziny Schab, Podos, Kapustka, Kapustka, Oleksy.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego.

11. Polecamy prasę katolicką Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra.