XIII Niedziela w ciągu roku

1. W dzisiejszą niedzielę nasza parafia przeżywa uroczystość Przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej (10 dzieci). Polecajmy ich Bogu w naszych modlitwach.

2. Jutro obchodzić będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest to dzień modlitwy Ojca Świętego Franciszka. Możemy uzyskać odpust zupełny. Msze św. o godz. 7:30, 10:00 i 18:00. Ofiary w tym dniu przeznaczone będą na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3. We wtorek nie będzie Mszy św. rannej z racji pogrzebu. Msza wieczorna o godz. 18:00.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W pierwszy czwartek będziemy się modlić o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

W pierwszy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:00 i możliwość spowiedzi. Msza Święta wynagradzająca Bożemu Sercu w naszym kościele sprawowana będzie o godz. 18:00. Ofiary zostaną przeznaczone na misje.

W sobotę czcimy Niepokalane Serce Maryi i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Serdecznie zapraszam na Eucharystię i pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 18:00.

5. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacyjny urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.

6. W dniu dzisiejszym módlmy się o Światło Ducha Świętego, aby Polacy dokonali mądrego wyboru.

7. Składamy serdeczne podziękowania rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie dzieci do Pierwszej Spowiedzi Świętej i Komunii Świętej, dekorację kościoła, uporządkowanie otoczenia i dar ołtarza, którym są 4 świece ołtarzowe. Dzieci zapraszamy na Biały Tydzień codziennie o godz. 18:00.

8. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Wiśniewska Mirosława, Schab Maria, Kiełbasa Józefa, Kapustka Marian. W tym tygodniu w dekorację kościoła zaangażowały się dzieci komunijne oraz ich rodzice i z tego powodu nie prosimy o złożenie ofiar kolejnych rodzin.

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności ŚP. Władysław Wijas (lat 51) oraz ŚP. Maria Wójcik (lat 57), której pogrzeb będzie we wtorek o godz. 16:00.

Różaniec za zmarłą odmówimy w niedzielę o godz. 15:30, w poniedziałek o godz. 19:00 po Mszy św. oraz we wtorek o godz. 15:30 przed pogrzebem.

Za ŚP. Władysława zostanie odprawione 6 Mszy św. od uczestników pogrzebu oraz 4 od sąsiadów.

Rodzinom Zmarłych składamy szczere wyrazy współczucia chrześcijańskiego, a ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i z tej okazji zapraszamy do Stołu Pańskiego.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.

W tym tygodniu patronują nam:

  • poniedziałek – święci Apostołowie Piotr i Paweł, dwa największe filary Chrystusowego Kościoła; obaj byli współzałożycielami gminy chrześcijańskiej w Rzymie, obaj w tym mieście oddali dla Chrystusa swoje życie, również w Rzymie są ich relikwie.
  • czwartek – Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej,
  • piątek – św. Tomasz Apostoł, należał do grona Dwunastu powołanych przez Pana Jezusa, zaniósł Ewangelię aż do Indii i tam poniósł śmierć męczeńską.