Boże Ciało 2020

Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje Ciało, wydane za życie świata. [ J 6,51 ]

W środę, 10 czerwca, nasza Parafia przeżywała nawiedzenie obrazu i relikwii Świętego Papieża Jana Pawła II, które powitaliśmy uroczystą procesją i Mszą Świętą. Czuwanie zakończyliśmy o godzinie 21:00 Apelem Jasnogórskim z udziałem zgromadzonych parafian.

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa relikwie brały udział w procesji wokół kościoła. O godzinie 15:00, w Godzinę Miłosierdzia, odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz Różaniec. Wspólnota parafialna przygotowała także montaż słowno muzyczny. Mszą Świętą wieczorną pożegnaliśmy obraz i relikwie, które następnie zostały przekazane delegacji z parafii w Zaczarniu.