XIV Niedziela w ciągu roku

1. Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.

2. W poniedziałek, w liturgiczne wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych.

3. W środę wspominamy Świętego Jana z Dukli, prezbitera, niezwykle gorliwego franciszkanina.

4. W sobotę obchodzimy święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy.

5. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na Świętopietrze (366 zł.), dzieciom komunijnym za ofiary na misje (320 zł.) oraz ich rodzicom za ofiary złożone na sprzątanie i dekorację kościoła. Na ten tydzień prosimy rodziny Jagieła, Przebięda, Klich, Wawrzon, Maliga.

6. Za ŚP. Marię Wójcik będzie sprawowanych 11 Mszy świętych od uczestników pogrzebu.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.