Niedziela Gaudete

1. W liturgii Kościoła Trzecia Niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete, co oznacza „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.

2. Wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.

Włączmy się w inicjatywę uczczenia pamięci ofiar stanu wojennego w Polsce „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło wolności”. Akcja ta polega na postawieniu w oknie swoich domów lub mieszkań zapalonych świec dzisiaj, o godzinie 19:30. Byłoby to bezpośrednie nawiązanie do historycznych gestów św. Jana Pawła II oraz Ronalda Regana, Prezydenta Stanów Zjednoczonych, którzy pamiętnego 13 grudnia 1981 roku w ten właśnie sposób – w Pałacu Apostolskim oraz w Białym Domu, wyrazili swój sprzeciw wobec polityki władz komunistycznych w Polsce.

3. Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. W natłoku wielu ważnych spraw niech nie umknie naszej uwadze fakt, że pragniemy razem, rodzinnie wyjść na spotkanie przychodzącego Pana. Rodzina bowiem dla każdego z nas jest przestrzenią wzrastania w świętości na co dzień.

4. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty codziennie od godziny 16:30. W tym roku nie będzie organizowana spowiedź przedświąteczna.

5. Codziennie o godzinie 17:00 w naszej świątyni sprawowana jest Msza święta „roratnia”. Zapraszamy wszystkich, by razem z Maryją rozważać tajemnice Boże.

6. We wtorek, podczas Mszy świętej o godz. 17:00, dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej otrzymają książeczki.

7. Nowenna do Dzieciątka Jezus rozpocznie się w środę i potrwa do wigilii Świąt Bożego Narodzenia. Adwentowa nowenna jest jedną z form bezpośredniego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.

8. W czwartek przypadnie 84. rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej naszego papieża i jego posługę Kościołowi oraz prośmy Ducha Świętego o towarzyszenie Ojcu Świętemu.

9. W sobotę od odwiedzimy chorych, od godziny 10:00. Prosimy o zgłaszanie dodatkowych osób.

10. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Chrzęszczyk, Biedroń, Milewski, Milewski, Mach, Poplicha, a na ten tydzień i na Święta prosimy rodziny Łabuz, Szostak, Gruza, Bogacz, Babło, Foszt, Mróz, Kobyłecki, Sobczyk, Grabczyński.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.