Niedziela Miłosierdzia Bożego

1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście!” Dziś przed kościołem zbierane są ofiary do puszek przeznaczone dla Caritas.

2. Dziś o godz. 15:00, w godzinie miłosierdzia, zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego. Bóg nieustannie nas zaskakuje swoim miłosierdziem, okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem naszej wdzięczności.

3. Przed laty dotknęła nas tragedia katastrofy w Smoleńsku. Na katyńskiej ziemi, która nosi w sobie ofiarę z życia kwiatu polskiej inteligencji lat międzywojennych, została złożona ofiara przez tych, dla których Bóg, honor i ojczyzna były najwyższymi wartościami.

4. W poniedziałek, wtorek i środę  odbywać się będzie Triduum przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania. Serdecznie zapraszamy młodzież na Msze święte o godz. 18:00. Uroczystość Bierzmowania odbędzie się w piątek w Parafii Chrystusa Dobrego Pasterza o godz. 16:00.

5. W środę, 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego przez księcia Mieszka I oraz jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości. Proszę o udekorowanie w tym dniu naszych domów flagą państwową i papieską.

6. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie parafii oraz wpłacane na konto od tych, którzy nie są obecni w kościele. Bóg zapłać za ofiary złożone na uczelnie katolickie (1000 zł). Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Golec, Gądkiewicz, Kocoł, Krzysztoforski, Juza, Kapitan, Drewko, a na ten tydzień prosimy rodziny Nijak, Lis, Sereda, Kożuch, Drwal.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

8. Polecamy prasę katolicką Gość Niedzielny.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.