Czwarta Niedziela Wielkanocy

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów.

2. We czwartek obchodzić będziemy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II Wojny Światowej.

3. W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o godz. 18:00 zapraszamy na nabożeństwa majowe. W tym dniu okazja do Spowiedzi od godz. 17:30 i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi wszelkie grzechy i znieważenia.

4. Pierwsza Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych, a także ich rodzin rozpocznie się w sobotę o godz. 10:00.

Uroczystość przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się 3 maja o godz. 11:00. Wewnątrz kościoła będą mogli być tylko dzieci pierwszokomunijne i ich rodzice. Resztę wiernych prosimy o pozostanie na dziedzińcu. Naszych parafian prosimy o uczestnictwo we Mszach świętych o godz. 7:30, 10:00 i 16:00.

5. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Niejadlik, Juza, Tryt, Jarosz, Bielaszka, Klich, a na ten tydzień prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

6. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

8. Polecamy prasę katolicką Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, Mały Gość.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• czwartek – św. Katarzyna Sieneńska, dziewica i doktor Kościoła, patronka Europy.