Piąta Niedziela Wielkanocy

1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. Każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę świętą i nabożeństwo majowe.

2. Jutro, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności. Tego dnia Msze święte będą sprawowane według porządku niedzielnego.

Uroczystość przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się o godz. 11:00. Wewnątrz kościoła będą mogli być tylko dzieci pierwszokomunijne i ich rodzice. Resztę wiernych prosimy o pozostanie na dziedzińcu. Naszych parafian prosimy o uczestnictwo we Mszach świętych o godz. 7:30, 10:00 i 16:00. W okresie Białego Tygodnia Msze święte będą sprawowane o godz. 18:00.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Podczas Mszy świętej pomodlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

4. W pierwszy piątek miesiąca skorzystajmy z okazji do spowiedzi w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Chorych odwiedzimy od godz. 14:00.

5. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinie Kapitan, a na ten tydzień prosimy rodziny Zapart, Zapart, Wałaszek, Wiśniewski, Iwaniec. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie (900 zł.)

6. Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie kościoła i otoczenia na uroczystość oraz za dar ołtarza, którym jest współfinansowanie wykończenia chrzcielnicy.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Józef Gnoiński, lat 54 oraz śp. Ryszard Raś, lat 82. Rodzinom zmarłych składamy szczere wyrazy współczucia chrześcijańskiego, a ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu.

Dobry Jezu a nasz Panie – daj im wieczne spoczywanie.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

• poniedziałek – Najświętsza Maryja Panna, Królowa Polski, główna patronka Polski,
  • wtorek – św. Florian, żołnierz, męczennik, patron strażaków,
  • czwartek – święci apostołowie Filip i Jakub.
  • sobota – św. Stanisław, biskup i męczennik, główny patron Polski i diecezji.