Szósta Niedziela Wielkanocy

1. Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Tak żyły pierwsze wspólnoty. Trwajmy w radości Wielkiej Nocy.

2. Przez cały maj codziennie po Mszy świętej o godz. 18:00, a dziś o godz. 15:30 serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe.

3. Od poniedziałku do środy obchodzić będziemy Dni Krzyżowe, czyli czas błagalnych dni modlitw o urodzaje.

4. Od najbliższej środy Msze święte w dni powszednie będą sprawowane tylko wieczorem o godz. 18:00.

5. W najbliższy czwartek, 13 maja przypada wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r.

6. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty.

7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej rozpoczyna się tygodniowy Odpust. Ks. Kustosz serdecznie zaprasza. Nasza parafia jest zaproszona dodatkowo na wtorek 18 maja.

8. Pamiętajmy o przyjęciu Komunii Świętej w okresie Wielkanocy.

9. Poza parafią sprawowane będą Msze święte w intencji śp. Lucyny Kocoł, śp. Władysława Wijasa, śp. Juliana Seredy, śp. Ignacego Witka oraz śp. Jacka Niedojadło.

10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na misje złożone przez dzieci komunijne i ich rodziców (600 zł).

11. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Zapart, Zapart, Wiśniewski, a na ten tydzień prosimy rodziny Maziarz, Starzyk, Gąsiorowski, Danecki, Hajdas.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

W TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• piątek – św. Maciej, apostoł.