Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.

2. Dzisiaj imieniny obchodzi Biskup Andrzej Jeż, nasz Pasterz. Polecajmy go Bogu w naszych modlitwach.

3. Wtorkowe nabożeństwo majowe odbędzie się wyjątkowo o godz. 17.00, gdyż jesteśmy zaproszeni na Odpust Fatimski na godz. 18:30. Nabożeństwo odpustowe odbędzie na zewnątrz. Prosimy o obecność dzieci komunijnych wraz z rodzicami w ramach pielgrzymki do sanktuarium.

4. Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty.

5. Poza parafią sprawowane będą Msze święte w intencji śp. Józefy Gut (greg.), śp. Lucyny Kocoł oraz śp. Jacka Niedojadło.

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na misje z róży Pani Marii Bogacz i Pani Haliny Czarnik.

7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Maziarz, Danecki, Hajdas, Blicharska, a na ten tydzień prosimy rodziny Schab, Podos, Kapustka, Kapustka, Oleksy.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Józef Gąciarz, lat 82. Rodzinie zmarłego składamy szczere wyrazy współczucia chrześcijańskiego, a jego duszę polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Dobry Jezu a nasz Panie – daj mu wieczne spoczywanie.