Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym – obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie, z których będą czerpać ci, których spotkamy w życiu codziennym. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.

2. Jutro będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. To również dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach z racji ukrytego wspomnienia Maryi Wspomożycielki Wiernych.

3. We wtorek po majówce zapraszam na katechezę w kościele dla młodzieży klasy siódmej z rodzicami.

4. W środę przypada Dzień Matki. To dzięki mamom żyjemy, to one troszczyły się, i stale troszczą, o nas, z ojcami kształtują naszą osobowość. Na Nabożeństwie Majowym w sposób szczególny będziemy otaczać modlitwą wszystkie mamy z naszej parafii i prosić, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały niezwykłą misję miłości wobec każdego człowieka, dzięki której człowiek nigdy nie pogubi się we współczesnym świecie.

5. W czwartek pragniemy uczcić Chrystusa, najwyższego i wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń.

6. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Bardzo proszę o przygotowanie czterech ołtarzy w stronę Tarnowa na odcinku do przystanku. Z racji pandemii procesja będzie krótsza. Mieszkańców tej części parafii proszę o ustalenie szczegółów z Panią Barbarą Ostręga.

7. Kończy się okres Komunii Świętej wielkanocnej. Zapraszamy również do liczniejszego udziału w ostatnich już nabożeństwach majowych.

8. W naszej parafii mamy siedmiu nowych lektorów, którym życzymy radości z posługi Słowa w naszym kościele.

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na misje z róży Pana Stanisława Ostręgi.

10. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Schab, Podos, Kapustka, Kapustka, Oleksy, a na ten tydzień prosimy rodziny Bogacz, Koperski, Przebięda, Klich, Wawrzon.

11. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych Szkolne Koło Wolontariatu będzie zbierało ofiary na budowę domu hospicyjnego dla dzieci. Zachęcamy do włączenia się w tę inicjatywę.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • w środę – św. Filip Nereusz, prezbiter, wychowawca młodzieży, opiekun ludzi chorych, założyciel wspólnoty duchownych, zwanych oratorianami, w Polsce – filipinami,
  • w sobotę – św. Urszula Ledóchowska, dziewica, wychowawczyni i opiekunka dzieci i młodzieży, założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwane urszulankami szarymi.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.