X Niedziela w ciągu roku

1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami. Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność. Idea Dnia Dziękczynienia jest kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z 1792 roku. Zachęcamy do udziału w Eucharystii w kościele.

2. W przyszłą niedzielę przed kościołem zorganizowana zostanie zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

3. Do nadchodzącego czwartku trwamy w oktawie Bożego Ciała. Codziennie o godz. 18:00 odprawiamy nabożeństwo czerwcowe z procesją. W czwartek zapraszamy na błogosławieństwo dzieci i wianków. Prosimy o liczniejszy udział, zwłaszcza mężczyzn oraz Liturgicznej Służby Ołtarza.

4. W piątek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W sobotę wspominać będziemy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

6. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała – grupom przygotowującym ołtarze, dzieciom pierwszokomunijnym i obchodzącym rocznicę Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodzicom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Panom Strażakom, a przede wszystkim wam, drodzy, za liczną obecność, przystrojone domy, które są wyrazem naszej wiary i miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie.

7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Iwaniec, Maliga, Łabędź, Czarnik, Drwal, a na ten tydzień prosimy rodziny Raś, Wiejacki, Szczurek, Witek, Mozgowiec.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • we wtorek – św. Jadwiga Królowa, oddana narodowi polskiemu i litewskiemu.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.