Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy.

2. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy uczestniczyli w nabożeństwach pasyjnych oraz Triduum Paschalnym, panu organiście oraz tym, którzy przygotowali ołtarz adoracji i grób Pański – Pani Barbarze Ostręga, Markowi Maciuszek, Wioli Maciuszek, Małgorzacie Niedojadło. Dziękuję Panom Strażakom, chórowi, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, orszakowi procesyjnemu oraz Liturgicznej Służbie Ołtarza. Niech Zmartwychwstały spotka was na drodze waszego życia jak uczniów idących do Emaus.

3. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w liturgii została rozszerzona o oktawę. Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W tygodniu będzie trwać uroczysta Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia. Zapraszamy na nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego po Mszach Świętych.

6. Za tydzień, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, o godz. 15:0 spotkamy się na godzinie miłosierdzia. Bóg nieustannie nas zaskakuje miłosierdziem okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem wdzięczności Bogu. Przed kościołem będą zbierane ofiary na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej.

7. W nadchodzącym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze Święte w intencji śp. Bernadety Modelskiej (greg.) oraz śp. Józefa Szerszeń.

8. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Demczak, Podos, Danecki, Starzyk, Hajdas, Schab, Kapustka, a na ten tydzień prosimy rodziny Kiełbasa, Kapustka, Kapustka, Oleksy, Przebięda.