Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

1. W pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego 2023 Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Świat i ludzkość ciągle potrzebują pokoju. Okrucieństwo wojny ciągle mamy przed oczami, nasze dawne trudne doświadczenia przynaglają nas do otwarcia się na cierpienia bliskich nam narodów. Jako powołani do głoszenia wobec świata Chrystusowej Ewangelii, nie szczędźmy czasu i serca na modlitwę w tej intencji przez wstawiennictwo Maryi – Jej niczego Bóg nie odmawia.

2. Dzisiaj za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Wszyscy potrzebujemy Bożej pomocy, Bożej łaski, skorzystajmy więc z tego daru Kościoła.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca.

W piątek, z racji Święta Objawienia Pańskiego nie będzie w tym dniu odwiedzin chorych w domach, chyba, że poproszą o to szafarzy. W czasie Sumy zakończymy kolędowanie misyjne. Serdecznie zapraszamy Kolędników w strojach. Jest jeszcze dostępna skarbonka misyjna, jeżeli ktoś chciałby wesprzeć projekty misyjne, może to uczynić do piątku. W tym dniu błogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara: C + M + B, dodając cyfry Roku Pańskiego, ale symbol ten tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mantionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują. Ofiary na tacę w uroczystość Objawienia Pańskiego będą przeznaczone na misje.

Zbiórka Orszak Trzech Króli w naszej parafii o godz. 9:40, a o godz. 9:45 Orszak wyruszy do kościoła na Mszę Świętą. Jest to wspaniała publiczna manifestacja wiary i radości z przyjścia Zbawiciela na świat. Prosimy, aby dorośli postarali się o korony, a dzieci mogą się poprzebierać za aniołki lub postacie związane z Bożym Narodzeniem. Po Mszy Świętej odbędzie się wspólne kolędowanie w kościele. Zapraszamy do licznego udziału.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

5. Rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie zwane kolędą. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z błogosławieństwem Bożym. W tym roku podczas kolędy część rodzin z naszej parafii odwiedzi Ks. Marcin Gazda, student KUL-u.

6. W nadchodzącym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze Święte w intencji śp. Marka Czapkowicza (greg.), śp. Marię Wilczyńską (greg.) oraz śp. Zofię Sielicką (greg.).

7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Ziencina, Szawlińska, Schab, Schab, Latocha, Ostręga, Ostręga, a na ten tydzień prosimy rodziny Rydzy, Limanowski, Moskal, Stolarczyk, Ostręga,

8. U progu tego nowego kalendarzowego roku jeszcze bardziej otwórzmy się na miłość Bożą, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. W ten sposób stwarzamy szansę spełnienia się naszych najlepszych życzeń, aby budując dom naszej rodziny, naszej wspólnoty parafialnej i naszej ojczyzny, promieniować Bożym szczęściem, niezależnie od tego, co posiadamy i jaką drogą Pan Bóg nas prowadzi. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok 2023 dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym!

Porządek kolędy:

Poniedziałek
od godz. 14:00: od autostrady do Stanisława Kiełbasy, strona południowo-zachodnia (ulica Tarnowska)
od godz. 14:00: Kolonia od Żabnicy do Tartaku, strona południowa

Wtorek
od godz. 14:00: od Władysława Wzorek do kościoła
od godz. 16:00: Kolonia od Tartaku do rodziny Nytko, strona południowa

Środa
od godz. 14:00: od granicy miasta i część Górki, strona południowo-wschodnia
od godz. 17:30: od Szkoły w stronę Stadionu

Czwartek
od godz. 15:00: Górka-środek, od rodziny Sak do rodziny Kowalskich
od godz. 17:30: Kolonia ciąg dalszy, do rodz. Kołodziej, strona południowa

Sobota
od godz. 8:30: Kolonia od Łęgu do Fermy Indyków, strona północno-zachodnia

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.