Najświętszej Trójcy – 26.05.2024

1. Wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach – wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – Jednego Boga w Trójcy Osób.

2. Dziś kończy się czas Komunii Św. wielkanocnej.

3. Dzisiaj również święto naszych kochanych mam. Wyrażamy im naszą wdzięczność przez modlitewną pamięć czy skromne upominki.

4. Nasze mamy polecimy opiece Matki Najświętszej w czasie dzisiejszego majowego nabożeństwa. Zapraszamy na godz. 15.30.

5. W czwartek będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji, publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Białej Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 7.30, 10.00 i 16.00. Po Eucharystii o godz. 10.00 wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy z Jezusem Eucharystycznym po ulicach naszej parafii. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze, i starsze zapraszamy do sypania kwiatków, chłopców do dzwonienia, Panów Strażaków do zapewnienia bezpieczeństwa. Składka na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.

Nabożeństwa Oktawy codziennie o 18.00, w niedzielę po Sumie.

6. Do końca maja trwa w naszym kościele wspólna modlitwa maryjna. Zachęcamy do licznego udziału. W piątek przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i ostatni dzień wspólnego śpiewania Litanii Loretańskiej. Po wieczornym nabożeństwie całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Natomiast w sobotę, 1 czerwca, rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: to sobotnie połączymy z różańcem wynagradzającym ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

7. W sobotę także Międzynarodowy Dzień Dziecka.

8. Za tydzień w niedzielę Dzień Dziękczynienia w Polsce. Na Sumie będziemy przeżywać Mszę Św. Prymicyjną ks. mgra Kamila Porębskiego, który odbywał w naszej parafii praktykę duszpasterską.

9. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na misje z róży Haliny Czarnik oraz na sprzątanie kościoła rodz. Maria Krzyśko, Dominika Gwóźdź, Genowefa Serednicka, Anna Albertusiak, Halina Barnaś, a na ten tydz. prosimy rodz. Proszowski, Pękala, Korczykowski, Sobol, Sobol.

10. Dziękując mamom za ich trud, miłość i poświęcenie, składamy im najlepsze życzenia, dużo zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa. Życzliwością otaczamy też wszystkich obchodzących w tym tygodniu imieniny i urodziny. Modlitwą ogarniamy zmarłe mamy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • poniedziałek – św. Paweł VI, papież, który dokończył rozpoczęty Sobór Watykański II i podjął realizację jego postanowień, a który zapoczątkował też dzieło pielgrzymowania do wspólnot kościelnych w wielu krajach,
  • wtorek – bł. Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia, który odegrał znaczącą rolę w najnowszej historii naszego narodu i Kościoła w Polsce, stał się prawdziwym interrexem – przywódcą narodu polskiego, można powiedzieć nawet ojcem i doskonałym pedagogiem,
  • środa – św. Urszula Ledóchowska, założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, która podjęła się kształtowania właściwych postaw u młodego pokolenia,
  • sobota – św. Justyn, filozof i męczennik, który po przyjęciu wiary chrześcijańskiej stał się gorliwym jej obrońcą i dzięki któremu posiadamy pierwsze opisy przebiegu Eucharystii.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.