IX Niedziela w ciągu roku – 02.06.2024

1. Liturgia słowa przypomniała o potrzebie świętowania dnia poświęconego dla Pana. Prawo Mojżeszowe mówiło o obowiązku, zaś Pan Jezus wskazał jeszcze głębszy, bo duchowy sens świętowania. Ma ono prowadzić do pomnażania dobra, do naszego ubogacenia i uświęcenia…

2. Rozpoczął się miesiąc czerwiec, który jest poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

3. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Każda i każdy z nas ma za co Bogu dziękować, zatem nie bójmy się tego dziękczynienia składać. Przede wszystkim dziękujmy Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego Wcielenia i Odkupienia.

4. Trwamy w tak zwanej „oktawie” uroczystości Bożego Ciała. Wieczorną Eucharystię odprawiamy wraz z procesją wokół kościoła. W czwartek po procesji błogosławieństwo dzieci oraz wianków.

5. W pierwszy piątek czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Będzie również procesja. Odwiedziny chorych od 7.30, możliwość spowiedzi codziennie pół godziny przed wieczornym nabożeństwem. Ofiary na misje. Przypominamy również, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

7. Składamy serdeczne podziękowania za udział w Uroczystości Bożego Ciała, przygotowanie ołtarzy i udział w procesji. Uczestniczmy także licznie w Oktawie. Składamy podziękowania za ofiary złożone w Boże Ciało na hospicja 1820zł oraz za ofiary na sprzątanie kościoła rodz. Danuta Pękala, Irena Korczykowska, Maria Sobol, Małgorzata Sobol, a na ten tydz. prosimy rodz. Jękot, Jękot, Zuzia, Misiura, Misiura.

8. W następną niedzielę zbiórka do puszek przed kościołem na Uniwersytet Papieski JPII w Krakowie i Tarnowie (taca inwestycyjna).

9. Ks. Kamilowi Porębskiemu dziękujemy za odprawienie Mszy Prymicyjnej i Jego Rodzicom za towarzyszenie w dzisiejszej uroczystości.

10. V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca.

10. Obchodzącym imieniny, rocznicę urodzin czy ślubu składamy najserdeczniejsze życzenia.

11. W niedzielę 16.06 po Sumie zebranie Rady Duszpasterskiej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • poniedziałek – św. św. Karol Lwanga i jego towarzysze, męczennicy z Ugandy, którzy dołączyli do grona sławnych męczenników początków chrześcijaństwa z terenów północnej Afryki.
  • środa – św. Bonifacy, apostoł i ewangelizator Europy Zachodniej, który poniósł śmierć podczas jednej z wypraw misyjnych w Saksonii.

Intencje 03.06.-09.06.2024

PONIEDZIAŁEK18:00+Wiesława Wiatra w 30 dzień po śmierci od córki Katarzyny
WTOREK18:00++Włodzimierza, Stanisławy Sówka
ŚRODA18:00+Stanisława Wszołek w 18 rocznicę śmierci
CZWARTEK18:00Za Parafian
PIĄTEK6:30+Mieczysława Cierpika od rodziny Bogaczów
18:00++Jana, Heleny, syna Andrzeja Więcławek, Teresy, Zdzisława Bugajskich
SOBOTA6:30+Haliny Potępa
NIEDZIELA7:30W 20 rocznicę ślubu Katarzyny i Bartłomieja dziękczynno-błagalna
10:00+Józefa Bawoł w 3 rocznicę śmierci od dzieci z rodzinami
16:00W intencji Jakuba w 18 rocznicę urodzin dziękczynno-błagalna

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.