Tydzień Modlitw o Powołania

IV Niedziela Wielkanocy jest zwana Niedzielą Dobrego Pasterza. Czytania bibilijne przedstawiają nam obraz Chrystusa – Dobrego Pasterza, który dba o swoje owce, szuka zagubionych. Który oddaje swoje życie za owce. Od wielu lat tego właśnie dnia obchodzony jest Światowy Dzień Modlitw o Powołania, a następujący tydzień – jako Tydzień Modlitw o Powołania.

„Pan wie, że fundamentalna decyzja życiowa – taka, jak zawarcie małżeństwa lub poświęcenie się w sposób szczególny Jego służbie – wymaga odwagi. On zna pytania, wątpliwości i trudności, które wstrząsają łodzią naszego serca, i dlatego zapewnia nas: „Nie bój się, jestem z tobą!”. Wiara w Jego obecność, która wychodzi nam na spotkanie i nam towarzyszy, nawet gdy morze jest wzburzone” – czytamy w Orędziu Ojca Świętego Franciszka na na 57. Światowy Dzień Modlitw o Powołania 2020 r.

Chciejmy w tym tygodniu objąć szczególną modlitwą wszystkich powołanych do służby Bożej w Kościele, zarówno tych, którzy trudzą się na niwie Pańskiej, jak i tych, którzy rozeznają drogę swego powołania. Modlitwa, zwłaszcza ta wspólnotowa, za powołanych oraz o nowe powołania do życia kapłańskiego, zakonnego, czy misyjnego będzie naszym wkładem w dzieło Nowej Ewangelizacji, które podejmuje Kościół XXI wieku.

Zamieszczono w: Inne