Nie wirtualizujmy Kościoła

Od pewnego czasu w przekazie służb sanitarnych nie dominuje już hasło „zostań w domu”, lecz „zachowaj dystans”. Z tego względu zachęcamy wiernych do korzystania z możliwości uczestnictwa w Mszach i nabożeństwach w naszym kościele.

Przypominamy, że zachowując wytyczne służb sanitarnych i Ministerstwa Zdrowia, w naszym kościele (zgodnie z jego powierzchnią), może przebywać jednocześnie do 12 osób. Każdy wierny ma obowiązek zasłaniania ust i nosa. Wejście do kościoła odbywa się przez zakrystię, zapewnione są także środki do dezynfekcji. Udział w niedzielnych Eucharystiach należy ustalać telefonicznie z Ks. Proboszczem – 608 070 675. Tym bardziej gorąco zachęcamy do uczestnictwa w Nabożeństwach.

Sam Ojciec Święty Franciszek przestrzega nas przed niebezpieczeństwem „zwirtualizowania” Kościoła i sakramentów. Zachęcamy do wysłuchania fragmentu homilii wygłoszonej w Domu św. Marty 17 kwietnia 2020.

Zamieszczono w: Inne