Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

2. Jutro, w poniedziałek 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w Kościele. Msze św. o godz.10.00 i 18.00.

3. Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na Eucharystię zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

4. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po Mszach Św. będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.

5. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na wieczorną Eucharystię o godz. 18:00. Spotkanie Akcji Katolickiej w związku z peregrynacją relikwii Św. Jana Pawła II. Peregrynacja w naszej parafii odbędzie się 10 czerwca o godz. 18.00. Szczegóły w przyszłą niedzielę.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

Odwiedziny chorych w domu na wyraźne zgłoszenie w piątek od godz. 8:00. Pierwszy piątek jest dniem Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. W naszym kościele odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00, w tym czasie również okazja do Spowiedzi św. Wieczorna Msza Święta wynagradzająca oraz pierwszopiątkowe nabożeństwo o godz. 18:00. Składka będzie przeznaczona na misje.

Nabożeństwo pierwszosobotnie ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 18:00, a po niej Zmiana Tajemnic Różańcowych. W sobotę zapraszamy także na Adorację Pana Jezusa od godz. 9:00 do 10:00 i  od godz. 17:00 do 18:00. Jest to ogólnodiecezjalna inicjatywa „Ostatni dzwonek”, która jest zachętą do wyspowiadania się i przyjęcia Komunii św. dla tych, którzy jeszcze nie zdążyli tego uczynić.

7. W sobotę o godz. 11:00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej na katechezę (w kościele).

8. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień Dziękczynienia.

9. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na misje z róży Pani Marii Bogacz i Pani Józefy Kiełbasa oraz za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Kapitan, Nijak, Sereda, Juza, a na ten tydzień prosimy rodziny Kożuch, Tryt, Jarosz, Zapart, Zapart.

10. Boże Ciało w tym roku będzie w skromniejszej oprawie, dlatego prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy przy kościele na sumę. Procesje Eucharystyczne będą po każdej Mszy św., dlatego proszę o zorganizowanie chętnych do niesienia feretronów.

11. Polecamy prasę katolicką Gość Niedzielny i Mały Gość z komiksem o Prymasie Tysiąclecia.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i z tej okazji zapraszamy do Stołu Pańskiego.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.