XXIX Niedziela w ciągu roku

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały.

To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

2. Każdy chrześcijanin na mocy sakramentu chrztu powołany jest do bezpośredniego zaangażowania się na rzecz głoszenia Ewangelii. Pamiętamy, że nieustannie mamy być światłem dla całej ludzkości w pielgrzymce wiary.

3. W kalendarzu liturgicznym w dniu dzisiejszym przypada, wyparte przez dzisiejszą niedzielę, święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.

4. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. Naszym orężem jest różaniec. Odmawiamy go codziennie w naszym kościele o godz. 17:30, a po nim sprawowana jest Msza święta. Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę.

5. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Ks. Antoni Piś, były proboszcz naszej parafii w latach 2000-2007. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.

Dobry Jezu a nasz Panie – daj mu wieczne spoczywanie.

W środę o godz. 13:00 sprawowana będzie Msza święta za śp. Ks. Antoniego. Równocześnie sprawowana będzie Msza święta pogrzebowa w Męcinie. Zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii w kościele lub poprzez transmisję.

6. Zbliża się wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych i listopad, miesiąc poświęcony ich pamięci. W związku z tym przypominamy, że w zakrystii można składać wypominki listopadowe i roczne z wyraźnie wpisanymi nazwiskami. Na wypominki roczne wpisujemy tylko najbliższych zmarłych (kilka osób). W intencji zmarłych polecanych naszym modlitwom ofiarujemy wspólny wieczorny Różaniec w pierwszym tygodniu listopada. Wypominki roczne są czytane w każdą niedzielę przed Sumą.

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na misje w ubiegłą niedzielę, na ręce Ks. Grzegorza Jelenia (3800 zł.), a także z róży Pani Marii Bogacz.

8. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Drwal, Armatys, Gnoiński, a na ten tydzień prosimy rodziny Nytko, Jarmuła, Wójcik, Czarnik, Pis.

9. Zachowujmy przepisy epidemiologiczne – noszenie maseczki, dezynfekcja rąk, zachowywanie dystansu społecznego.

10. Polecamy lekturę prasy katolickiej.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego.

W tym tygodniu patronują nam:

  • wtorek – św. Jan Kanty, prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia,
  • czwartek – św. Jan Paweł II, papież Polak, wielki nauczyciel wiary  i bezgranicznego zawierzenia Chrystusowi i Jego Najświętszej Matce.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.