XXX Niedziela w ciągu roku

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Synodalną, jest to również uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła, który jest dniem jego oddania na wyłączną własność Panu Bogu, aby był miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu.

2. W środę w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Boga o silną wiarę. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach.

3. W ostatnim tygodniu października korzystajmy z Sakramentu Pokuty, aby w listopadowe dni przyjść z pomocą duszom w czyśćcu cierpiącym.

4. Przed nami ostatni tydzień Różańcowy. Wszystkich parafian, zwłaszcza tych, którzy jeszcze z jakichś powodów nie uczestniczyli w październikowym nabożeństwie, zapraszam na tę modlitwę.

5. Zachowujmy przepisy epidemiologiczne – noszenie maseczki, dezynfekcja rąk, dystans społeczny, a także ograniczenia liczby osób w kościele. Od soboty, 24 października, jesteśmy w strefie czerwonej. Z tego względu, w naszym kościele może przebywać jednocześnie do 20 osób. Osoby niemieszczące się w kościele, mogą uczestniczyć również na dziedzińcu kościelnym, zachowując odległość.

6. W ubiegłą niedzielę odszedł do wieczności śp. Ignacy Witek, lat 63. Rodzinie Zmarłego składamy szczere wyrazy współczucia chrześcijańskiego, a Jego duszę polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Dobry Jezu a nasz Panie – daj mu wieczne spoczywanie.

Za duszę śp. Ignacego zostaną odprawione 2 Msze święte od uczestników pogrzebu.

7. W ubiegłą środę, w Męcinie, odbył się pogrzeb śp. Ks. Antoniego Pisia. W ostatniej drodze towarzyszyła Mu również delegacja z Pawęzowa – Pan Bogdan Ludwa oraz Pan Janusz Wałaszek. Na grobie zmarłego złożyli wieniec od parafian z Pawęzowa. W intencji ks. Antoniego zostało zamówione również pięć Mszy świętych, które zostaną odprawione w Męcinie.

Dla uczczenia pamięci Ks. Antoniego, parafianie z Męciny zdecydowali o rozpoczęciu zbiórki pieniędzy na zakup respiratora do Szpitala w Limanowej. Nasza parafia również przyłączyła się do tej zbiórki, przesyłając kwotę 2150 zł. Jeśli ktoś chciałby się włączyć w tę zbiórkę, może to zrobić indywidualnie na tej stronie lub złożyć ofiarę do zakrystii, którą następnie przekażemy.

Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. W przyszłą niedzielę, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W związku z udzieloną dyspensą, zachęcamy również do duchowego łączenia się z Eucharystią poprzez transmisje internetowe. W naszym kościele Msze święte będą sprawowane o godz. 7:30, 10:00 i 13:00. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności.

Od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i przez cały Dzień Zaduszny wierni, którzy odwiedzą kościół i chcąc pomóc duszom zmarłych odmówią „Ojcze nasz” i „Wierzę”, mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii świętej i dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Do uzyskania odpustu zupełnego wymagane jest nadto wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

Watykan ogłosił, że z powodu pandemii, przez cały listopad, a nie tylko w oktawie Wszystkich Świętych, można uzyskać odpust zupełny dla wiernych zmarłych. Celem decyzji jest zagwarantowanie bezpieczeństwa wiernym.  Duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków.

W uroczystość Wszystkich Świętych, przy bramie cmentarza i przy kościele będą zbierane ofiary do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Prosimy o ofiarność na ten cel.

9. W poniedziałek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tak zwany Dzień Zaduszny. W naszym kościele Msze święte będą sprawowane o godz. 7:30, 10:00 i 17:00. Pół godziny przed każdą Mszą świętą będą czytane wypominki, które jeszcze można zamawiać.

10. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Nytko, Jarmuła, Wójcik, Czarnik, Pis, a na ten tydzień prosimy rodziny Szarek, Wolak, Pater, Baran, Kmieć.

11. Polecamy lekturę prasy katolickiej.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego.

W tym tygodniu patronują nam:

• środa – Święci Apostołowie Szymon i Juda Tadeusz.