V Niedziela w ciągu roku

1. Chrystus w czasie Eucharystii uczy nas modlitwy. Wielokrotnie wskazywał, że trzeba na nią znaleźć nie tylko miejsce, lecz także czas. Uczymy się w tym kościele, jak w sercu i w codzienności budować świątynię, w której będziemy spotykać Boga twarzą w twarz na modlitwie i wsłuchiwać się w Jego słowa.

2. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca przeżywamy drugi dzień Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego. O godz. 14:00 zapraszamy ojców i młodzież, natomiast o godz. 15:00 – matki i dzieci.

3. W czwartek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Z racji pandemii nie będzie specjalnego nabożeństwa dla chorych. W ich intencji będziemy się modlić w środę podczas Nowenny.

4. Bierzmowanie dla kandydatów z naszej parafii odbędzie się w parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie, 16 kwietnia o godz. 15:30.

5. Caritas przypomina o możliwości przekazania 1 procenta podatku dochodowego. Bóg zapłać za wsparcie.

6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Stanisław Jarmuła, lat 86 i śp. Władysława Mazur (mama ks. Czesława Mazura, rektora parafii Breń).

Pogrzeb śp. Stanisława odbędzie się w poniedziałek o godz. 14:00 w naszym kościele, a śp. Władysławy Mazur również w poniedziałek o godz. 14:00 w Zabrniu k/Szczucina.

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy współczucia chrześcijańskiego, a ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu.

Dobry Jezu a nasz Panie – daj im wieczne spoczywanie.

7. Część intencji mszalnych zamawianych za zmarłych z okazji pogrzebu zostanie przekazana do odprawienia poza parafią.

8. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Bawoł, Nowak, Kubik, Kubik, a na ten tydzień prosimy rodziny Szarek, Nowak, Folta, Michałków, Kiełbasa.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

10. Polecamy prasę katolicką Gość Niedzielny, Mały Gość, Promyczek Dobra.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• środa – św. Scholastyka

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże!