Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o nim. Po misterium Świętego Triduum, po opuszczeniu, wyszydzeniu, cierpieniu i śmierci nastaje nowy czas nadziei. Z perspektywy zmartwychwstania życie człowieka wygląda inaczej. Nauczmy się tak na nie patrzeć.

Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan z nami spotka. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca wam życzymy.

1. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy uczestniczyli w nabożeństwach pasyjnych oraz Triduum Paschalnym, panu organiście oraz tym, którzy przygotowali ołtarz adoracji i grób Pański oraz przystroili go kwiatami – Pani Barbarze Ostręga, Marcinowi Ostręga, Małgorzacie Niedojadło. Dziękuję Pani Wioli Maciuszek za posprzątanie kościoła, Panom Strażakom, chórowi, orszakowi procesyjnemu, liturgicznej służbie ołtarza. Niech Zmartwychwstały spotka was na drodze waszego życia jak uczniów idących do Emaus.

2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Naszymi modlitwami i ofiarami będziemy wspierać Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski.

3. W najbliższy piątek z racji Oktawy Wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Za tydzień, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00 spotkajmy się na godzinie miłosierdzia. Bóg nieustannie nas zaskakuje miłosierdziem okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem wdzięczności Bogu. Przed kościołem będą zbierane ofiary na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej.

5. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie (571 zł.). Ofiary na Jerozolimę złożymy w niedzielę 12 września zamiast ofiar przy Adoracji Krzyża. Bóg zapłać za ofiary w czasie Gorzkich Żali do Bożego Grobu (1009 zł.) oraz na sprzątanie kościoła rodzinom Głuszczyk, Ujek, Kulig, Olechny, Rydzy. Na ten tydzień prosimy rodziny Golec, Gądkiewicz, Krzysztoforski, Juza, Kapitan.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Maria Tryt, lat 76. Rodzinie Zmarłej składamy szczere wyrazy współczucia chrześcijańskiego a jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu.

Dobry Jezu a nasz Panie – daj jej wieczne spoczywanie.

Różaniec za śp. Marię odmówimy w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 15:30, a pogrzeb odbędzie się w naszym kościele we wtorek o godz. 11:00. Różaniec rozpocznie się pół godziny wcześniej.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.