XV Niedziela w ciągu roku

1. W okresie wakacyjnym, urlopów, odpoczynku gromadzimy się na Eucharystii, by ze źródła, jakim jest Bóg, zaczerpnąć siły i przyjąć wszelkie dary i łaski dla nas przygotowane. Niezależnie od różnych sytuacji, które pojawiają się na drodze naszej wiary, odkrywamy, że Bóg nigdy nie zmienia swojego wyboru i zawsze przerzuca mosty między sobą a naszym życiem, posyła do nas proroków, abyśmy przez odnawianie przymierza zawsze byli Jego wybranym narodem.

2. W naszej historii są różne, często bardzo bolesne, karty. Dziś przeżywamy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej – święto państwowe poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. Módlmy się za tych, którzy ponieśli śmierć, oraz o to, żeby już nigdy nie doszło do podobnej zbrodni.

3. Trwa nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowskim Karmelu oraz Odpust w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej na Burku (11-18 lipca).

4. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele parafialne. Składamy serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę.

5. W najbliższym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze święte w intencji: śp. Marii Wójcik, śp. Marii Tryt (greg.) oraz śp. Kazimierza Barnaś (greg.)

6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na sprzątanie kościoła rodzinom Schab, Małek, Kiwior, Maliga, Barnaś, a na ten tydzień prosimy rodziny Krzyśko, Gwóźdź, Serednicka, Proszowski, Pękala

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

8. Polecamy prasę katolicką Gość Niedzielny, Mały Gość i Promyczek Dobra.

• poniedziałek – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu,  biskup, męczennik,
  • wtorek – święci pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt, wiedli pustelnicze życie na terenie Węgier,
  • czwartek – św. Bonawentura, biskup i doktor Kościoła,
  • piątek – Najświętsza Maryja Panna z Góry Karmel, nazywana Matką Bożą Szkaplerzną.