Kolęda Misyjna 2021

Mimo, że w tym roku kolędnicy misyjni nie będą odwiedzać domów, dali już znać o sobie. Piękna scenka kolędnicza została wykonana w Niedzielę Świętej Rodziny. Warto wiedzieć, że każdego roku kolędnicy misyjni finansują dwa duże projekty: budowę i funkcjonowanie szpitala w Bagandou w Republice Środkowoafrykańskiej i szkoły dla dzieci głuchoniemych w Bertoua.

Wszystkie tegoroczne projekty (26), które zostały złożone przez misjonarzy diecezjalnych, pochodzą z następujących krajów: Kamerunu, Republiki Konga, Republiki Środkowoafrykańskiej, Kazachstanu, Peru i Kuby. Do tego dochodzą kraje objęte projektami związanymi z Papieskim Dziełem Misyjnym Dzieci (PDMD): Kazachstan, Kirgistan i Uzbekistan. Warto też wiedzieć, że spośród wszystkich tych projektów, siedem dotyczy szkolnictwa czy dzieci uczęszczających do szkoły: dwa w Republice Środkowoafrykańskiej, trzy w Republice Konga i dwa w Kamerunie.

W tym roku hasłem kolędników są słowa zaczerpnięte z języka pol, używanego w Kamerunie, gdzie p. Ewa Gawin wybudowała szkołę dla dzieci głuchoniemych: „Sa ka ya sé ndi ne soucoul” (Co za radość! Mamy szkołę”).

Dotychczas, dzięki kolędnikom misyjnym, nasi misjonarze wybudowali 20 szkół i przedszkoli w 7 krajach świata, którymi są: Boliwia, Brazylia, Peru, Kamerun, Republika Konga, Republika Środkowoafrykańska i Rwanda.