Druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim

1. Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Modlimy się dzisiaj, aby Bóg napełnił cały świat swoją chwałą i ukazał się wszystkim narodom.

2. W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana Świętem Trzech Króli. To wydarzenie zapowiada, że Zbawiciel nie przyszedł tylko do wybranych, ale do wszystkich ludzi na ziemi. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą sprawowane według porządku niedzielnego. Będą do nabycia zestawy na Trzech Króli.

Serdecznie zapraszamy w tym dniu kolędników misyjnych w strojach na zakończenie misyjnego kolędowania w czasie sumy.

Jednocześnie będziemy obchodzić Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na cele misyjne.

3. Tego dnia w wielu miejscach organizowany jest Orszak Trzech Króli. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu, które jest radosną manifestacją wiary i przywiązania do tradycji chrześcijańskiej. W naszej parafii Orszak wyruszy o godz. 9:30 spod remizy.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Chorych odwiedzimy od godz. 7:30. Należy ich wyraźnie zgłosić. O godz. 6:30 i 17:00 serdecznie zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5. W najbliższą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

6. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym ze względu na pandemię będziemy organizować specjalne nabożeństwa kolędowe w kościele dla poszczególnych rejonów parafii. Należy wówczas przynieść do kościoła wodę do poświęcenia. Msze święte będzie ofiarowane o błogosławieństwo dla zaproszonych rodzin. Każda rodzina otrzyma broszurę z nabożeństwem, które należy odprawić w domu po powrocie z kościoła. Gdyby jakaś rodzina miała życzenie przyjęcia księdza po kolędzie, to proszę to zgłosić. Zapraszamy w tym tygodniu następujące rodziny na Msze święte o godz. 17:00.

Msze kolędowe – prosimy o włączenie się w liturgię:

Poniedziałek dla mieszkańców przy ulicy w stronę Tarnowa od kościoła do autostrady, strona południowo-zachodnia

Wtorek dla mieszkańców przy ulicy od autostrady w stronę kościoła, strona południowo-wschodnia, wraz z ulicą w stronę cmentarza i „Górka”

Środa dla mieszkańców przy ulicy od szkoły w stronę Śmigna – obie strony

7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na sprzątanie kościoła rodzinom Kozioł, Kiełbasa, Wałaszek a na ten tydzień prosimy rodziny Bawoł, Szczakuła, Kubik, Kubik, Szarek

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia, radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.