XXVII Niedziela w ciągu roku

1. Bóg nie szuka zemsty. Nie chce niczyjej śmierci, nawet śmierci grzesznika, Człowiek może dopuścić się uśmiercenia Boga i Jego przykazań, lecz Bóg nie dopuszcza się nigdy degradacji człowieka. Jest gotów przyjąć krzyż, zgodzić się na śmierć, by uwolnić człowieka od bezsensu cierpienia i dać mu światło nadziei na życie także w śmierci.

2. W tygodniu Msze Święte będą sprawowane wieczorem. Różaniec o godz. 17:30. Zapraszamy do licznego udziału dzieci szkolne:

• poniedziałek – klasa 1
  • wtorek – klasa 2
  • środa – klasa 3
  • czwartek – klasa 4
  • piątek – klasa 5
  • sobota – klasa 6, 7 i 8

Rodziców prosimy, aby dopilnowali, by uczniowie przyszli w wyznaczonych dniach.

3. W sobotę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Obejmiemy modlitwą różańcową nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii.

4. Zostaliśmy zaproszeni na noc pokuty z soboty na niedzielę na godz. 20:00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie. Odbędzie się Nabożeństwo Pokutne, Różaniec Fatimski i Msza Święta, a w niedzielę sprawowana będzie uroczysta Suma o godz. 11:00.

5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski. Przed Sumą o godz. 9:40 odbędzie się montaż słowno-muzyczny o Św. Janie Pawle II. Tego dnia swoimi ofiarami do puszek przed kościołem wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.

6. W następną niedzielę odbędzie się Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny w Mielcu.

7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Babło, Foszt, Mróz, Skowrońska, Sobczyk, a na ten tydzień prosimy rodziny Szywała, Kiełbasa, Czapkowicz, Barwacz, Barwacz.

8. Polecamy prasę katolicką Gość Niedzielny, Mały Gość, Promyczek Dobra, prasę misyjną.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• piątek – bł. Honorat Koźmiński, prezbiter, kapucyn.