Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu

1. Rokrocznie w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozważamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus, który zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy, uczy nas sztuki zwyciężania w pokusie. Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia rozpoczętego czasu Wielkiego Postu.

2. Nabożeństwa pasyjne Wielkiego Postu są pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Zapraszamy dziś o godz. 15.10 na pierwsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową:

– dzieci na godz. 16.00,

– młodzież i dorośli na godz. 17.30 (bezpośrednio po Mszy Św.).

3. Włączmy się w Wielkopostne akcje Caritasu: baranek, paschalik, skarbonka, odpis od podatku 1,5%.

4. Rozpoczął się także czas Komunii Świętej wielkanocnej, który potrwa aż do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego (Niedzieli Trójcy Świętej). Przypominamy o przykazaniu kościelnym o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii Świętej w okresie wielkanocnym. Każdego dnia przed Mszą jest możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Na te największe chrześcijańskie święta oczyśćmy nasze serca, uczyńmy je gotowymi na przyjęcie Zmartwychwstałego Pana.

5. Informujemy, że parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w 4-tą niedzielę Wielkiego Postu 10 marca. Natomiast szkolne rekolekcje odbędą się 11-13 marca.

6. W czwartek przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Przyjdźmy w tym dniu, jeśli mamy możliwość, na Mszę Świętą, a przede wszystkim pamiętajmy w modlitwie o Następcy Świętego Piotra, który nie przestaje prosić o to wsparcie.

7. Przyszła niedziela – druga wielkopostna, to NIEDZIELA AD GENTES – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła do puszki przed kościołem.

8. W czasie Gorzkich Żali będą zbierane ofiary na wystrój kościoła na Wielkanoc.

9. Msze Św. poza parafią: (greg.) od 31.01-29.02 +Łukasza Kornausa i +Mariana Bogacza

10. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na ogrzewanie kościoła 2340zł, w Popielec dla Caritasu 893zł, oraz na sprzątanie kościoła rodz. Tryt, Brożek, Kiermasz, Klich, a na ten tydz. prosimy rodz. Zapart, Zapart, Wałaszek, Wiśniewski, Maziarz.

11. Pamiętamy w modlitwach o solenizantach i jubilatach.