Druga Niedziela Wielkiego Postu

1. Każdego roku w drugą niedzielę okresu przygotowania paschalnego rozważamy ewangelijną perykopę o Przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego Bóstwa i niejako powiedzieć, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas…

2. Druga niedziela wielkopostna, to NIEDZIELA AD GENTES – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła do puszki przed kościołem.

3. Dziś o godz. 15.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w piątek natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej:

• dla dzieci o godz.16.00
  • dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.20 (bezpośrednio po Mszy Św.)

4. Znajdźmy czas, aby uczestniczyć w tych nabożeństwach, albowiem dzięki nim możemy głębiej przeżyć tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas.

Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski

5. Odpowiadając na prośbę Episkopatu w piątek po południu po Drodze Krzyżowej dla dzieci, nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00, a po Drodze Krzyżowej dla dorosłych rozpocznie się całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu, lista na stoliku z prasą. Adoracja będzie też w środę 16.00-17.00.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

7. W piątek odwiedziny chorych od 7.30; okazja do spowiedzi świętej od 15.30. Ofiara na misje.

8. W sobotę o godz. 17.00 odprawimy nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny wraz ze zmianą tajemnic różańcowych.

9. Msze Św. poza parafią:

• 31.01-29.02 (greg.) +Łukasza Kornausa i +Mariana Bogacza,
  • 01.03-31.03 (greg.) +Zofii Czarnik, +Łukasza Kornausa, +Mieczysława Cierpika

10. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie 1400zł, na Misje z róży P. Marii Bogacz, oraz na sprzątanie kościoła rodz. Zapart, Zapart, Wiśniewska, Maziarz, a na ten tydz. prosimy rodz. Iwaniec, Starzyk, Gąsiorowscy, Bogacz, Koperscy.10. Wszystkich obchodzących osobiste święta i uroczystości zapewniamy o modlitwie i zapraszamy do Stołu Pańskiego.