Trzecia Niedziela Wielkiego Postu

1. W dzisiejszej liturgii słowa zostały nam przypomniane Boże przykazania – dziesięć słów Boga, na których warto i trzeba budować gmach swojego życia. W Wielkim Poście próbujemy uczynić je rzeczywiście tym fundamentem, zatem niech wszystkie podejmowane działania i wysiłki temu służą.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Dziś po południu o godz. 15.15 Gorzkie Żale z nauką pasyjną, a w piątek Droga Krzyżowa:

• dla dzieci o godz. 16.00
  • dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.20 (bezpośrednio po Mszy Św.)

2. Zachęcamy wszystkich Parafian do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które rozpoczną się w przyszłą niedzielę.

Po Mszy Św. rannej i Sumie nauka stanowa dla rodziców.

W pozostałe dni Msza Św. dla dorosłych o 8.00 i 18.00.

Dzieci szkolne będą miały rekolekcje od poniedziałku do środy w ramach lekcji w szkole. Szczegóły przedstawimy w przyszłym tygodniu.

Najlepszym owocem czasu nawrócenia i przemiany będzie oczyszczenie serca w sakramencie pokuty i pojednania. Spowiedź rekolekcyjna w naszej parafii we wtorek 12.03 w godz. 15-18 oraz po Mszy rannej.

Przypominamy również, że za udział w rekolekcyjnych ćwiczeniach bądź za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Ofiary przyszłej niedzieli będą przeznaczone dla księdza rekolekcjonisty, którym będzie ks. Marcin Gazda student KUL-u. Ks. Marcin pomaga nam w duszpasterstwie w okresie Świąt.

3. Przypominamy o „Jałmużnie postnej” – wielkopostnej akcji CARITASU.

4. W piątek, 8 marca, przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Wyraźmy im naszą życzliwość jakimś dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nich.

5. W związku z nauczaniem w szkołach etyki oraz możliwością uczestnictwa w lekcji religii innego wyznania wprowadzono od roku szkolnego 2023/2024 w Diecezji Tarnowskiej obowiązkowe  Świadectwa o edukacji religijnej dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Szczegóły u katechetów w szkołach.

6. Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę odbędzie się 11 marca 2024 roku. Udział w niej, oraz umożliwienie młodzieży maturalnej dania świadectwa wiary we wspólnocie diecezjalnej, jest wyrazem naszej odpowiedzialności i jedności.

7. Komunikat P. Dyrektor naszej szkoły o rekrutacji do 1 klasy i Oddziału Przedszkolnego.

8. Poza parafią 01.03-31.03 będą sprawowane Msze Święte Gregoriańskie w intencji śp. Zofii Czarnik, śp. Łukasza Kornausa i śp. Mieczysława Cierpika.

9. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na sprzątanie kościoła rodz. Iwaniec, Gąsiorowscy, Bogacz, Koperscy, a na ten tydz. prosimy rodz. Danecki, Hajdas, Schab, Podos, Kapustka.

10. Otaczamy solenizantów i jubilatów modlitwą, przekazując im najserdeczniejsze życzenia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• poniedziałek – św. Kazimierz królewicz, gorliwy czciciel Eucharystii i Matki Bożej.