Piąta Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2024

1. W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny, co ukaże nam liturgia najbliższych dni, a ponadto podtrzymywany w naszej ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży.

2. Codziennie po Mszy Św. modlimy się w nowennie w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego.

3. Dziś na godz. 15.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, natomiast w piątek na nabożeństwa Drogi Krzyżowej dzieci na godz. 16.00, a dla młodzieży i dorosłych po Mszy Św. o godz. 18.00.

4. W piątek Spowiedź Św. przed Świętami 15.00-18.00 z przerwą 45 minut na Drogę Krzyżową dla dzieci. Będą inni księża z naszego dekanatu.

5. Trwają wielkopostne akcje pomocowe CARITASU. Są rozprowadzane wielkanocne paschaliki, cukrowe baranki i „Chlebki Miłości”. Dziękujemy również za włączenie się w akcję „Jałmużna postna” – do przyszłej niedzieli prosimy o przekazanie skarbonek z „Jałmużną”, albowiem chcemy ją symbolicznie przynieść w procesji darami podczas Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek.

6. We wtorek będziemy przeżywali uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Patrona Kościoła powszechnego.

7. Zaopatrywanie chorych w sobotę od godz. 10.00.

8. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień.

Błogosławieństwo palm tylko na sumie.

Przed sumą konkurs na największą i najpiękniejszą palmę.

9. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lisiej Górze informuje, że do dnia 30 kwietnia 2024 roku można złożyć wniosek o ustalenie prawa do dodatku osłonowego. Dodatek osłonowy ma na celu zniwelować koszty energii, gazu i żywności, dla mniej zamożnych gospodarstw domowych. Zgodnie z przepisami przysługuje gospodarstwu domowemu, którego przeciętne miesięczne dochody nie przekraczają 2100 zł w gospodarstwie jednoosobowym albo 1500 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym.

10. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodz. Gabriela Radecka, a na ten tydz. prosimy rodz. Pacura, Gdowski, Rak, Kapustka, Kapustka.

11. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci.