Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 31.03.2024

1. W ten radosny dzień Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła, aby wyśpiewać radosne ALLELUJA, bo chyba dzisiaj całe stworzenie śpiewa na chwałę Pana owo radosne ALLELUJA. Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Tak jak niewiasty i Apostołowie biegniemy do grobu, który jest pusty, próbujemy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i tego poranka. I chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”.

I od tego pustego grobu Drogim Parafianom i Gościom przekazujemy najserdeczniejsze życzenia, aby Zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów.

2. Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na KUL i UJPII. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy uczestniczyli w nabożeństwach pasyjnych, P. Barbarze Ostręga za przygotowanie dróg krzyżowych dla dzieci, adoracji, rodz. P. Piwków za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz P. Dorocie Oleksyk za przygotowanie kompozycji kwiatowych, wszystkim którzy składali ofiary na kwiaty w czasie Gorzkich Żalów, Paniom sprzątającym kościół, Akcji Katolickiej za niedzielne Drogi Krzyżowe, Panu Organiście, Szafarzom, Chórowi Męskiemu, Scholi, solistom oraz wszystkim za udział w Triduum Paschalnym; Panom Strażakom oraz Młodzieżowej Grupie Pożarniczej za wartę przy Grobie Pańskim, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Młodzieży, orszakowi procesyjnemu, Liturgicznej Służbie Ołtarza. Księdzu Marcinowi dziękujemy za pomoc duszpasterską i głoszone słowo. Niech Zmartwychwstały spotka was na drodze waszego życia jak uczniów idących do Emaus.

4. We wtorek przypada kolejna rocznica śmierci Św. Jana Pawła II (1920-2005r.). Z tej okazji zapraszamy na spotkanie przy Krzyżu Misyjnym obok kościoła o godz. 21.37.

5. Wtorek i środa to ostatnie dni przygotowania kandydatów do Bierzmowania o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa wraz z rodzicami. Bierzmowanie w najbliższy czwartek 4.04 w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie o godz. 16.00. Kandydaci niech zgromadzą się już o 15.15 w celu ustawienia i przećwiczenia uroczystości.

6. Podczas paschalnej oktawy przeżywać będziemy pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W I piątek odwiedziny chorych od 7.30. Po wieczornej Mszy Św. całonocna adoracja, lista na stoliku z prasą-można się wpisywać. Ofiary na misje. Różaniec I sobotni i zmiana tajemnic po Mszy Św. o godz. 18.00.

7. W sobotę Diecezjalne Święto Miłosierdzia w parafii bł. Karoliny w Tarnowie. Prosimy, aby delegacja dwóch osób pojechała na godz. 10.30.

8. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego, którą rozpoczyna się w naszej Ojczyźnie Tydzień Miłosierdzia. Naszym przygotowaniem do tego święta jest trwająca od Wielkiego Piątku Nowenna do Bożego Miłosierdzia. Wspólnie ją odprawiamy wraz z odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia po Mszy Świętej.

Za tydzień, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, o godz. 15.00 spotkajmy się na godzinie miłosierdzia. Przed kościołem będą zbierane ofiary na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej.

9. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodz. Oleksy, Przebięda, Klich, Wawrzon, Maliga, Łabędź, a na ten tydzień prosimy rodz. Czarnik, Trytek, Gniady, Sękowski, Sztorc.

10. Ze słowami z wielkanocnej sekwencji: „Wiemy, żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy” i z Bożym błogosławieństwem i wielkanocnym pozdrowieniem idźmy świętować do naszych rodzin: do naszych bliskich i do naszych domów, lecz również pójdźmy z tym radosnym orędziem o zmartwychwstaniu Pana do szkół i zakładów pracy…

Wszystkim Parafianom, Gościom na czas trwania w radości paschalnej życzymy Szczęść Boże.

Chrystus Zmartwychwstał, prawdziwie Zmartwychwstał.

Alleluja!