Niedziela Miłosierdzia Bożego – 07.04.2024

1. Dzisiejsza niedziela ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego… O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Od ponad dziesięciu lat tą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni… Zapraszamy wszystkich chętnych do zaangażowania się w działalność naszego parafialnego CARITASU.

2. Dziś o godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne, podczas którego wspólnie odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz ponowimy Akt oddania świata Bożemu Miłosierdziu.

3. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie wielkich dni Wielkiego Tygodnia i oktawy wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Podczas wieczornej Eucharystii będzie można zaangażować się w Dzieło Adopcji przez zobowiązanie, że podejmie się modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców.

4. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy Tydzień Biblijny. W tym szczególnym Tygodniu, ale nie tylko, zachęcamy wszystkich Parafian do wzięcia Pisma Świętego, jego czytania i medytowania.

Ofiary przyszłej niedzieli będą przeznaczone na inwestycje, proszę składać w podpisanych kopertach. Ostatnia inwestycja to uzupełnienie posadzki na środku kościoła (3500zł). Bóg zapłać za wszelkie ofiary. Niedziela Palmowa na WSD – 1800zł, Jerozolima – 3133zł, Uniwersytety – 1550zł.

5. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary dziś przed kościołem na rzecz Caritas diecezjalnego oraz za ofiary na sprzątanie kościoła rodz. Starzyk, Gdowski, Gniady, Sękowscy, Sztorc, a na ten tydz. prosimy rodz. Węgrzyn, Drwal, Rusin, Raś, Wiejacki.

6. Polecamy prasę katolicką Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra.

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego.