Czwarta Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza – 21.04.2024

1. W Ewangelii czwartej już Niedzieli Wielkanocy słyszymy, jak Pan Jezus porównuje się do pasterza miłującego i troszczącego się o owce. Dlatego tę niedzielę nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada w nią Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się, by nie brakowało gorliwości i apostolskiego zapału wśród kapłanów i osób zakonnych oraz o to, by nie zabrakło robotników w Winnicy Pana.

2. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. O 17.30 próbna spowiedź dzieci kl. 3.

3. W czwartek przypada święto Świętego Marka Ewangelisty, które jest tradycyjnym dniem modlitwy o urodzaje.

4. Wydział Teologiczny w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie serdecznie zaprasza na studia magisterskie z teologii:

– na kapłanów, rekrutację prowadzi WSD w Tarnowie

– na specjalność katechetyczno-pastoralną dla osób świeckich i zakonnych – studia te przygotowują do nauczania religii w przedszkolach, szkole podstawowej i średniej.

Szczegółowe informacje na stronie: wt-tarnow.upjp2.edu.pl, www.wsd.tarnow.pl, lub w sekretariacie, pod numerem tel.: 14/ 622 33 31. email: wteol@diecezja.tarnow.pl; wt-tarnow@upjp2.edu.pl

5. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na cele inwestycyjne naszej parafii. Złożyliśmy 7600zł. Została wykonana inwestycja oświetlenia prezbiterium, wyniosła ona 4700zł. Bóg zapłać, polecamy dalszej ofiarności. Dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła rodz. Witek, Bogacz, Mozgowiec, Płaczek, a na ten tydz. prosimy rodz. Nawój, Bogacz, Tokarski, Golesz, Bochenek.

6. Polecamy prasę katolicką: Gość – Historia Kościoła, poświęcony Matce Bożej (12zł), Promyczek Dobra, Mały Gość.

7. Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci.