Trzecia Niedziela Wielkanocna – Biblijna – 14.04.2024

1. Zmartwychwstały Pan Jezus, ukazując się swoim uczniom i przyjaciołom, dawał im dowody, że żyje. W tę trzecią niedzielę Wielkanocy, obchodzoną w naszej ojczyźnie jako Niedzielę Biblijną, inaugurujemy w Polsce Tydzień Biblijny. Pragniemy zachęcić wszystkich Parafian do indywidualnej lektury i medytacji Biblii, by spotkać Pana, który mówi do swojego ludu.

2. Dzisiaj przeżywamy też ustanowione przez Sejm RP na pamiątkę rocznicy przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I święto Chrztu Polski.

3. W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Modlitw o Powołania i składka na WSD w Tarnowie.

4. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone dziś na cele inwestycyjne oraz na sprzątanie kościoła rodz. Czarnik, Węgrzyn, Drwal, Raś, Wiejacki, a na ten tydz. prosimy rodz. Witek, Bogacz, Mozgowiec, Duda, Płaczek.

5. Polecamy prasę katolicką Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra.

6. Solenizantów i Jubilatów zapewniamy o życzliwości i modlitwie.