XII Niedziela w ciągu roku – 23.06.2024

1. „Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” – to pytanie winno nam towarzyszyć zawsze i wszędzie. A razem z nim właściwa odpowiedź, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Dzisiaj przeżywamy pierwszą wakacyjną niedzielę. Pamiętajmy, by w każdą niedzielę uczestniczyć we Mszy Św. oraz żyć w łasce Bożej, by w pokoju serca przeżywać dany nam przez Boga czas.

2. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Św.

3. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Przez jego wstawiennictwo pragniemy modlić się o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa.

4. W czwartek wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msza Św. wieczorna.

5. W sobotę uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Zapraszamy na wspólną modlitwę na Mszach Świętych o godz. 7.30 i 18.00 w intencji całego Kościoła, jego widzialnej głowy, a także nas samych, byśmy stawali się apostołami Chrystusa w miejscu naszej pracy, nauki i odpoczynku. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej.

6. W sobotę rozpoczyna się Wielki Odpust Tuchowski.

7. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w 42 Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 17-25 sierpnia. Zapraszamy także tych, którzy nie mogą uczestniczyć w całej pielgrzymce, aby dołączyli na dowolną liczbę dni. Już teraz można się zapisywać poprzez specjalny formularz internetowy – link: https://tiny.pl/cmzkn. Zapisy tradycyjne będą w pierwszym tygodniu sierpnia w kancelarii Parafii Katedralnej. Koszt uczestnictwa w pielgrzymce wynosi 200,00 zł. Druga osoba z domu płaci 150,00 zł, a trzecia i kolejne 100,00 zł. Dzieci do ukończenia szkoły podstawowej 75,00 zł.

8. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodz. Magdalena Szerszeń, Anna Ludwa, Józefa Chrobak, Alicja Wałaszek, a na ten tydz. prosimy rodz. Wałaszek, Wałaszek, Kornaus, Kornaus, Wardzała.

9. Polecamy prasę katolicką.

10. Życzliwością i modlitwą pragniemy otoczyć naszych ojców w dniu ich święta, a także wszystkich obchodzących w rozpoczynającym się tygodniu swoje osobiste uroczystości.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • poniedziałek – św. Jan Chrzciciel, poprzednik Pański i ostatni prorok Starego Testamentu, który wskazał Narodowi Wybranemu Baranka Bożego.
  • piątek – św. Ireneusz z Lyonu, biskup i męczennik, który odegrał ważną i wybitną rolę w dziejach Kościoła: dzięki jego dziełu „Adversus hæreses” możemy poznać wszystkie błędy, jakie nękały pierwotne chrześcijaństwo, jak i wykład autentycznej wiary.
  • sobota – św. św. Apostołowie Piotr i Paweł, którzy dla podkreślenia wyjątkowych zasług dla Kościoła są nazywani „Książętami Apostołów”.

Intencje Mszy Św. 24.06.-30.06.2024

PONIEDZIAŁEK6:30++Janiny, Zbigniewa Miśniakiewicz w 1 rocznicę śmierci
WTOREK6:30+Mariana Bogacza od Ewy, Mariusza Oleksy z rodz.
ŚRODA18:00+Lucyny Czapkowicz
CZWARTEK18:00+Marii Wójcik w 4 rocznicę śmierci
PIĄTEK6:30+Łukasza Kornausa od uczestników pogrzebu
SOBOTA   ŚW. PIOTRA I PAWŁA7:30W intencji Magdaleny i Andrzeja w 22 rocznicę ślubu
18:00+Stanisława Albertusiaka od Sołtysa i Rady Sołeckiej
NIEDZIELA7:30+Mariana Bogacza od prac. Zakładu Krzysztofa Wawrzona
10:00Za parafię
16:00++Jana, Heleny Więcławek, s.Andrzeja, Teresy, Zdzisława Bugajskich

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.