XIII Niedziela w ciągu roku – 30.06.2024

1. „Nie bój się, wierz tylko” – dzisiaj te słowa Pan Jezus kieruje do każdej i każdego z nas. Warto rozpoczęty czas wakacji wykorzystać do pogłębienia wiary i relacji z Bogiem.

2. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 15.30. Przypominamy, że rozpoczynający się jutro lipiec tradycyjnie poświęcony jest czci Najdroższej Krwi Chrystusa. W lipcowe dni zachęcamy do modlitwy Litanią do Krwi Chrystusa. Natomiast w środy zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W pierwszy czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy za wszystkich powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania o godz. 18.00.

W pierwszy piątek odwiedziny chorych od 7.30, a po południu zapraszamy na modlitwę adoracyjną i do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Po wieczornej Mszy Św. rozpoczniemy całonocną adorację, lista na stoliku z prasą. Ofiary na misje.

W pierwszą sobotę o godz. 18.00 odprawimy wynagradzające nabożeństwo różańcowe.

4. Trwa Wielki Odpust Tuchowski. Pielgrzymujmy do Tuchowa.

5. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na sprzątanie kościoła rodz. Monika Barnaś, Paweł Wałaszek, Michał Wałaszek, a na ten tydz. prosimy rodz. Solak, Albertusiak, Rhein, Babło, Wałkowicz.

6. Składamy najserdeczniejsze życzenia świętującym w tym tygodniu swoje urodziny i imieniny. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje, życzymy bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • środa – św. Tomasz, Apostoł, który według tradycji miał zanieść Dobrą Nowinę do Indii, a jego wyznanie wiary winno być dla nas stałą inspiracją,
  • sobota – bł. Maria Teresa Ledóchowska, patronka dzieł misyjnych w Polsce, która swoje talenty i zdolności poświęciła dziełu misyjnemu Kościoła, zwłaszcza dla rozkrzewiania wiary w Afryce.

Intencje Mszy Św. 01.07. – 07.07.2024

PONIEDZIAŁEK6:30+Wiesława Wiatra od Solaków
WTOREK6:30+Wiesława Wiatra od Zająców
ŚRODA18:00+Zofii Czarnik od wnuczki Ani z rodziną
CZWARTEK18:00+Wiesława Wiatra od Damiana Kani z rodziną
PIĄTEK6:30++Józefy, Stanisława Socha od syna i synowej z rodziną
18:00++Władysława w 34 rocznicę śmierci, Genowefy Kocoł
SOBOTA6:30+Wiesława Wiatra od rodz. Kaniów
18:00Nabożeństwo I sobotnie
NIEDZIELA7:30+Mariana Bogacza od Zofii, Wiesława Wawrzon z rodz.
10:00W 15 rocznicę ślubu Gabrieli i Michała dziękczynno-błagalna
16:00Za parafię

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.