XIV Niedziela w ciągu roku – 07.07.2024

1. „Do Ciebie, Boże, wznoszę moje oczy” – refren psalmu responsoryjnego pięknie opisuje każde nasze spotkanie z Panem. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, aby w czasie wolnym od pracy i nauki nie zaniedbywać relacji z Bogiem; pamiętajmy o powiedzeniu, że nie ma wakacji od Pana Boga.

2. Wakacyjne miesiące to czas wytężonej pracy na polach. Wypraszajmy u Boga dar sprzyjającej pogody na czas żniw oraz obfite plony.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

4. W tarnowskim Karmelu rozpoczyna się dziś Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej o godz. 18.00 do 16.VII.

5. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na sprzątanie kościoła rodz. rodz. Paweł Wałaszek, Michał Wałaszek, Marta Solak, Kazimierz Albertusiak, Katarzyna Babło, a na ten tydz. prosimy rodz. Wawrzon, Sak, Zych, Kozioł, Metel.

6. Niech czas wakacyjnego wypoczynku będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy w tym czasie o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • dzisiaj – bł. Rodzina Ulmów: Wiktoria i Józef oraz siódemka ich dzieci, Miłosierni Samarytanie z Markowej, którzy zginęli, ponieważ chcieli ocalić swoich sąsiadów i przyjaciół żydowskiego pochodzenia,
  • poniedziałek – św. Jan z Dukli, najpierw pustelnik, a potem franciszkański kapłan, który zasłynął jako wybitny spowiednik i kaznodzieja,
  • czwartek – św. Benedykt z Nursji, opat i patron Europy, autor słynnej „Reguły”, uważany za duchowego ojca wszystkich mnichów Kościoła zachodniego,
  • piątek – św. Bruno Bonifacy z Kwerfurtu, biskup i męczennik, autor żywota św. Wojciecha i Pięciu Braci Męczenników, przyjaciel Polski, energicznie występujący w jej obronie wobec cesarza Henryka II,
  • sobota – św. św. Pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt, którzy jako drogę swojego uświęcenia obrali surowe życie w odosobnieniu i liczne praktyki ascetyczne.

Intencje Mszy Św. 08.07. – 14.07.2024

PONIEDZIAŁEK6:30+Wiesława Wiatra od Marka i Marty Radoń
WTOREK6:30+Wiesława Wiatra od Agaty, Damiana Szczepanek
ŚRODA18:00++Jana, Heleny, Andrzeja Więcławek, Teresy, Zdzisława Bugajskich
CZWARTEK6:30+Mariana Bogacza od uczestników pogrzebu
PIĄTEK6:30+Wiesława Wiatra od Grażyny i Krzysztofa
SOBOTA6:30++Wojciecha, Antoniny Czarnik, syna Mieczysława
NIEDZIELA7:30++Zofii, Ignacego Kiełbasa
10:00++Elżbiety (30), Bolesława (20) Jarmuła
16:00+Józefy Drewko w 11 rocznicę śmierci od męża, dzieci i wnuków

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.