Niedziela Miłosierdzia Bożego

List pasterski Biskupa Tarnowskiego na Niedzielę Bożego Miłosierdzia

1. Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas.

Dziś w niedzielę do północy możemy zyskać odpust zupełny za odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele.

Dzisiejsze święto przeżywamy w tym roku w wyjątkowy sposób łącząc się za pomocą mediów z Sanktuarium w Łagiewnikach, czy naszym kościołem parafialnym.

2. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Doświadczając bowiem Miłosierdzia Bożego, sami powinniśmy być miłosierni dla naszych sióstr i braci, szczególnie w czasie pandemii wobec samotnych, chorych, starszych.

3. W środę wieczorna Msza święta o godz. 18:00. Maryja jest dla nas tronem Miłosierdzia Bożego. Może więc skutecznie prosić swojego Syna o wszelkie owoce dzieła odkupienia dla nas.

4. W czwartek, 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Nasze myśli i serca skierujemy do Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie. Będziemy dziękować Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę Świętego Wojciecha na naszej ziemi. Jako spadkobiercy Świętego Wojciecha nie możemy się wstydzić wiary.

5. W tym tygodniu, w sobotę, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto Świętego Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje.

6. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny.

7. Gromadźmy się codziennie w domach o godz. 20:30 na wspólny Różaniec w intencji chorych na koronawirusa, za służbę zdrowia, kierujących naszym państwem i o oddalenie pandemii od ludzi. Łączmy się wtedy z naszym kościołem poprzez transmisję.

Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się od godz. 18:00 do 19:00 z możliwością Spowiedzi św. i Komunii św. w małych grupach wiernych. Serdecznie zapraszamy.

8. Dzisiaj obowiązuje jeszcze uczestnictwo do 5 osób w kościele. Przestrzegajmy tego ściśle. Wierni w kościele mają obowiązek pozostawać cały czas w maseczkach.

9. Od jutra w naszym kościele (zgodnie z jego powierzchnią) może przebywać jednocześnie do 12 osób. Przypominamy o obowiązkowym zakrywaniu ust i nosa. Udział w niedzielnych Eucharystiach należy ustalać telefonicznie z Ks. Proboszczem – 608 070 675. Pierwszeństwo uczestnictwa w danej celebracji mają osoby zamawiające intencję. Wejście do kościoła przez zakrystię.

10. Dla wszystkich seniorów powyżej 65 roku życia przygotowane zostały maseczki ochronne. Druhowie naszej OSP Pawęzów dostarczą je dziś w godz. 11:30 – 14:00. Maseczki są zapakowane hermetycznie, natomiast w celu ograniczenia kontaktu będą wrzucane do skrzynek pocztowych lub wieszane na ogrodzeniach naszych domów.

11. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Górecki, Babiarz, a na ten tydzień prosimy rodziny Ostręga, Latocha, Wajda, Wajda, Wajda.

Kościół jest otwarty cały dzień. Możemy przyjść do Pana Jezusa.