Tydzień Miłosierdzia

Tegoroczny Tydzień Miłosierdzia jest wyjątkowy ze względu na bardzo trudną sytuację w Polsce i na świecie, ze względu na panującą epidemię. Sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński, na którego beatyfikację w tym roku oczekujemy, w jednym ze swoich listów pasterskich na Tydzień Miłosierdzia powiedział: „Miłosierdziem budujemy Kościół Boży”. To jakże ważne stwierdzenie niezłomnego Pasterza Kościoła w Polsce zostało wybrane na hasło tegorocznego Tygodnia Miłosierdzia. Niech nauczanie Prymasa Tysiąclecia na nowo stanie się dla nas duchową siłą, żywym wzorem, zachętą i drogowskazem, szczególnie w pełnieniu dzieł miłosierdzia – podkreśla bp Wiesław Szlachetka, przewodniczący Komisji Charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski.

Przeczytaj pełną treść Słowa Przewodniczącego Komisji Charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski na Niedzielę Miłosierdzia

Członkowie zespołu wokalnego „Vitis” działającego od lat przy parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnowie, pragną podzielić się cząstką tego czym żyją, na czym budują swoje młode życie, cząstką za którą tęskni każdy człowiek, zwłaszcza w tych trudnych czasach – Bożym Miłosierdziem.  Słuchając autorskiego utworu „Niech Twe Królestwo przychodzi”, zespół „Vitis” życzy  wszystkim wiary, nadziei i miłości, Trzech Boskich Cnót, które swe źródło mają w niezgłębionym Miłosierdziu Boga.

Zamieszczono w: Inne