Trzecia Niedziela Wielkanocy

1. W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana do każdego wierzącego. Pismo Święte, zwłaszcza księgi Nowego Testamentu, przybliżają nam Chrystusa jako naszego Pana i Mistrza. Nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte w Ewangeliach.

2. W ostatnią niedzielę kwietnia z inicjatywy MIVA Polska tradycyjnie obchodzona jest Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców. Obserwując codzienność, dostrzegamy, jak pilna jest potrzeba modlitwy o bezpieczne poruszanie się po drogach i wzajemny szacunek między kierowcami.

3. W środę, 29 kwietnia, przypada święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy. Tak dalece wyróżniała się czynną miłością do Kościoła Chrystusowego i świadectwem o Jego krzyżu, że nadano jej tytuł doktora Kościoła. Jest patronką Europy.

4. W środę z inicjatywy Episkopatu Polski naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane. Tego dnia będziemy obchodzić Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej we wtorek i czwartek od godz. 18:00 do 19:00 (w małych grupach wiernych) w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu. Pozostałe osoby zapraszamy na Adorację, przystąpienie do Sakramentu Pokuty oraz Eucharystii poza Mszą św.

W piątek przez przyjęcie Komunii św. wynagradzajmy Panu Bogu wszelkie zniewagi i brak żalu za popełnione grzechy. We wspomnienie Świętego Józefa Robotnika w piątek, 1 maja, będziemy prosić go o wrażliwość sumień i ład moralny w życiu społecznym.

6. W czwartek rozpoczną się Nabożeństwa Majowe. Codziennie o godz. 18:00 będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Nabożeństwie Majowym i Eucharystii.

Prosimy, aby część wiernych przychodziła na Majówkę, a inni na Mszę św. zachowując rozporządzenia państwowe. W szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Bogu i braciom. Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii Loretańskiej, pieśni maryjnych, na Różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski.

7. W sobotę, 2 maja przypada doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

8. W przyszłą niedzielę, 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku uroczystość zbiega się z Trzecią Niedzielą Wielkanocy, została ona przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę, 2 maja. Msze święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane zgodnie z porządkiem niedzielnym, a Nabożeństwo Majowe o 15.30. Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.

Również przyszłą niedzielę, 3 maja, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Tak zwana Niedziela Dobrego Pasterza rozpocznie Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Z tej racji będziemy prosili Boga, aby i w naszej wspólnocie parafialnej znaleźli się chętni do pracy w Kościele, bo żniwo jest wielkie, ale robotników coraz mniej.

10. Gromadźmy się codziennie w domach o godz. 20:30 na wspólny Różaniec w intencji chorych na koronawirusa, za służbę zdrowia, kierujących naszym państwem i o oddalenie pandemii od ludzi. Łączmy się wtedy z naszym kościołem poprzez transmisję. Zapraszamy również do kościoła (do 12 osób), aby skorzystać z możliwości przyjęcia Komunii św.

11. W naszym kościele może przebywać jednocześnie do 12 osób. Przypominamy o obowiązkowym zakrywaniu ust i nosa. Udział w niedzielnych Eucharystiach należy ustalać telefonicznie z Ks. Proboszczem – 608 070 675. Pierwszeństwo uczestnictwa w danej celebracji mają osoby zamawiające intencję. Wejście do kościoła przez zakrystię.

12. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Ostręga, Latocha, Wajda, Wajda, Wajda, a na ten tydzień prosimy rodziny Galus, Rydzy, Limanowski, Piwek, Moskal.

Kościół jest otwarty cały dzień. Możemy przyjść do Pana Jezusa.