Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce.

Z inicjatywy papieża Benedykta XVI dzisiaj modlimy się też za Kościół w Chinach. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. Ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Pana Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.

2. W poniedziałek po Nabożeństwie Majowym serdecznie zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Św.

3. Zachęcamy kandydatów do Bierzmowania do udziału w Nowennie do Ducha Świętego codziennie o godz. 18:00 w ramach przygotowania do przyjęcia tego sakramentu.

Sakrament Bierzmowania młodzież przyjmie 26 czerwca o godz. 14:00 w Parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie.

4. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszamy na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 18:00, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.

5. W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego szybką beatyfikację.

6. W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Do tej uroczystości od jutra przygotowujemy się poprzez specjalną nowennę. Włączmy się do tej modlitwy podczas liturgii w naszym kościele lub prywatnie odmawiajmy ją w domu.

7. Wczoraj święcenia diakonatu przyjęło 15 kleryków naszego seminarium, a w przyszłą sobotę 20 diakonów przyjmie święcenia kapłańskie w kościele Bł. Karoliny w Tarnowie, wśród nich diakon Kacper Kania, który odbywał u nas praktykę duszpasterską. Za każdego z nich dziękujemy Dobremu Bogu i polecamy ich w serdecznej modlitwie, by święcie służyli Bogu i ludziom.

8. Od kwietnia w Zespole Przychodni Specjalistycznych Sp. z o.o. przy ul. Mostowej 6 w Tarnowie działa Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży – I poziom referencyjny. Usługi świadczone są w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Wszystkie dzieci, rodziców, opiekunów, którzy potrzebują pomocy psychologa/psychoterapeuty zapraszamy do Ośrodka. Więcej informacji w rejestracji osobiście, telefonicznie 146324261 lub e-mailowo osrodeksrodowiskowejopieki@zps.tarnow.pl

10. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na sprzątanie kościoła rodzinom Blicharski, Drewko, Drewko, Kuta, Golec, a na ten tydzień prosimy rodziny Krzysztoforski, Juza, Kapitan, Nijak, Sereda.

11. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wypoczynkową domów rekolekcyjnych Diecezji Tarowskiej.

W tym tygodniu patronują nam:

  • wtorek  – św. Filip Nereusz, wychowawca młodzieży i opiekun ludzi chorych, którym poświęcił się bez reszty.
  • piątek  – św. Urszula Ledóchowska, założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwanych urszulankami szarymi, wielka wychowawczyni i opiekunka dzieci i młodzieży.

Kościół jest otwarty cały dzień. Pan Jezus czeka na Ciebie.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.