Szósta Niedziela Wielkanocy

1. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, aby misterium paschalne mogło przemienić nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością. Tak rodzą się wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi. Właśnie w ten sposób stajemy się solą ziemi, nadajemy właściwy sens naszej doczesności.

2. Już dziś radujemy się 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wpatrujmy się też w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając słowa: „Totus Tuus”. W tych intencjach modlimy się podczas dzisiejszych Mszy Świętych i dnia jutrzejszego.

Grupa Apostolska Jana Pawła II zaprasza jutro o godz. 18.00 na Spotkanie Modlitewne z okazji 100-nej rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II. Spotkanie rozpocznie się Nabożeństwem Majowym i Mszą św. w kościele. Następnie będziemy modlić się na różańcu rozważając Tajemnice Światła i nauczanie Jana Pawła II.

Składamy serdeczne podziękowania P. Janowi Czarnikowi za ofiarowany kamień oraz członkom Rady Duszpasterskiej.

3. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego. Nie będzie procesji ze względu na pandemię.

4. W maju codziennie o godz. 18:00 gromadzimy się na Nabożeństwie Majowym ku czci Matki Najświętszej. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej zachowując ograniczenia państwowe. Od dzisiaj w nabożeństwach może uczestniczyć do 18 osób.

5. Od wtorku przed majówką jest odmawiany Różaniec o ustanie pandemii. Jest możliwość przystąpienia do Spowiedzi św. codziennie pół godziny przed nabożeństwem i przyjęcia Komunii zachowując ograniczenia. Łączmy się też z naszym kościołem poprzez transmisje.

„Msza św. przez telewizję czy internet to nie to samo, co udział w niej w świątyni. Nie można, przenieść Kościoła i sakramentów tylko do wirtualnego świata” – papież Franciszek.

6. Istnieje możliwość przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w czerwcu 2020 r. przy ograniczonej liczbie uczestników. Dokładny termin i miejsce zostaną podane w zależności od liczby chętnych i decyzji Księdza Biskupa. Możliwa jest także organizacja Bierzmowania we wrześniu 2020 r.

Prosimy poinformować o bardziej odpowiadającym terminie do dzisiejszego wieczora przez  e-dziennik, osobiście lub na nabożeństwie wieczornym w poniedziałek o godzinie 18:00.

7. W piątek rozpocznie się nowenna do Ducha Świętego.

8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której poprzez specjalną nowennę będziemy przygotowywali się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

9. Istnieje możliwość odwiedzin chorych z posługą sakramentalną, ilekroć sami wierni o to proszą z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na misje z róży Pani Haliny Czarnik. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na utrzymanie parafii oraz na sprzątanie kościoła rodzinom Głuszczyk, Pająk, Olechny, Kulig a na ten tydzień prosimy rodziny Drewko, Drewko, Kuta, Golec, Kocoł.

Kościół jest otwarty cały dzień. Pan Jezus czeka na Ciebie.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.