Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.

2. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.

3. Dziś kończy się okres Komunii Świętej Wielkanocnej.

4. W środę o godz. 18:00 rozpocznie się peregrynacja relikwii i obrazu Św. Jana Pawła II z inicjatywy Akcji Katolickiej z okazji 25-lecia jej reaktywowania.

Program:

18:00 Msza św. – powitanie

19:00 Różaniec z odczytaniem próśb

21:00 Apel Jasnogórski

W Boże Ciało Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Ponadto, o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwy do Św. Jana Pawła II. O godz. 16:00 sprawowana będzie Msza św. na zakończenie peregrynacji.

Jest wystawiona skrzynka na intencje modlitewne, podziękowania i prośby. Składajmy do niej nasze podziękowania i prośby, które będziemy kierować do Pana Boga przez przyczynę Św. Jana Pawła II w czasie peregrynacji. Składka na tacę w środę w czasie Mszy św. Będzie przeznaczona na rozwój Uniwersytetu Społecznego Jana Pawła II w Tarnowie, w Boże Ciało na cele charytatywne i utrzymanie hospicjów w diecezji. W niedzielę przed kościołem zbierane będą ofiary do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

5. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Jest to święto obowiązkowe. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu.

Z racji pandemii procesja Bożego Ciała odbędzie się wokół naszego kościoła po Sumie o godz. 10:00. Zachowajmy restrykcje sanitarne (odległość 2 metrów między wiernymi oraz zasłanianie ust i nosa).

Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy wokół kościoła. Spotkanie osób w to zaangażowanych (rodzice dzieci pierwszokomunijnych, Koło Gospodyń, Rada Duszpasterska, sąsiedzi) we wtorek o godz. 18:00.

Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy, że Pan Jezus chce być w naszym sercu, dlatego przyjmujmy Go w Komunii Świętej.

6. Procesje eucharystyczne w czasie oktawy Bożego Ciała będą odbywały się codziennie o godz. 18:00 wokół naszego kościoła, a w niedzielę po sumie o godz. 10:00. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków oraz dzwonienia dzwonkami.

7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Kocoł, Kożuch, Tryt, Jarosz, Zapart, Zapart, Drwal Stanisław, a na ten tydzień prosimy rodziny Gut, Wałaszek, Wiśniewski, Maziarz, Iwaniec.

8. Polecamy prasę katolicką Gość Niedzielny, Promyczek Dobra i Mały Gość z komiksem o Prymasie Tysiąclecia.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego.

W tym tygodniu patronują nam:

• poniedziałek – św. Jadwiga (1374-1399), królowa, która poświęciła swe życie dla narodu polskiego i litewskiego.
  • sobota – św. Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych.