XI Niedziela w ciągu roku

1. Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i nabożeństwa czerwcowego. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam dany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.

2. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 18:00 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Zachęcam wszystkich parafian do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie.

3. W poniedziałek, 15 czerwca przypada 8. rocznica objęcia diecezji przez Ks. Biskupa Andrzeja Jeża. Otoczmy modlitwą naszego Pasterza.

4. W czwartek, 18 czerwca zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała o godz. 18:00. Planowana jest Msza św. Prymicyjna Ks. Kacpra Kani. Na dzień dzisiejszy, z uwagi na pandemię, informacja ta nie jest potwierdzona. Niech liczny udział w tej liturgii świadczy o naszej wierze w prawdziwą, realną obecność Chrystusa w postaciach eucharystycznych, o naszym odważnym wyznawaniu tej tajemnicy wiary. Serdecznie zapraszamy na błogosławieństwo dzieci i wianków.

5. W piątek, 19 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Wieczorem zapraszamy na procesję.

6. W sobotę, 20 czerwca będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do licznego udziału w liturgii i wspólnotowej modlitwie.

7. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Diecezjalne Święto Rodziny. Odnowimy przyrzeczenia małżeńskie na wszystkich Mszach św.

8. Jutro w naszej miejscowości odbywać się będą przeglądy kominiarskie.

9. Składamy serdeczne podziękowania za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, Kole Gospodyń, Radzie Duszpasterskiej, sąsiadom. Serdecznie dziękujemy Panom Strażakom za udział w procesji i wszystkim biorącym udział w obchodach, a także wszystkim uczestniczącym w peregrynacji relikwii Św. Jana Pawła II.

10. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Gut, Wałaszek, Maziarz, Iwaniec, a na ten tydzień prosimy rodziny Gąsiorowski, Koperski, Bogacz, Danecki, Hajdas.

11. Polecamy prasę katolicką Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i z tej okazji zapraszamy do Stołu Pańskiego.

W tym tygodniu patronuje nam:

• środa – św. Albert Chmielowski, zakonnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”.