XV Niedziela w ciągu roku

1. Dziś przypada kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

2. „Idźcie” to hasło XXXVIII Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej do Częstochowy, która rozpocznie się 17 sierpnia 2020 r. Eucharystią o godz. 7.30 sprawowaną w Katedrze Tarnowskiej, a zakończy się 25 sierpnia na Jasnej Górze.

Z powodu zagrożenia epidemiologicznego pielgrzymka w tym roku będzie miała formę sztafety tzn. każdego dnia 3 grupy będzie przemierzało wyznaczony odcinek trasy i realizowało program pielgrzymki. Pielgrzymi będą dowożeni autokarami, a po apelu wracają do domu, aby kontynuować pielgrzymowanie poprzez uczestnictwo w codziennej Eucharystii w swoim lub innym kościele oraz realizowanie programu dnia korzystając z transmisji radiowych i internetowych oraz specjalnej aplikacji pielgrzymkowej w telefonie.

Zapisy prowadzone są przez ks. Przewodnika danej grupy lub wyznaczone przez niego osoby. W ostatnim dniu wszyscy spotykamy się na Jasnej Górze w domu naszej Matki.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej.

3. W czwartek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel. Zapraszamy do udziału w Odpuście na Burku od dzisiaj do niedzieli 19 lipca. Msze św. odbywać się będą w następujących godzinach:

w dni powszednie: 6:00, 7:30, 9:00, 15:30 i 18:00

w niedziele: 6:00, 7:30, 9:00, 11:00, 18:30.

Uroczyste zakończenie odpustu nastąpi 19 lipca o godz. 18:00 w kościele parafialnym przy ul. Gumniska.

4. W sobotę, 18 lipca, Mszą świętą o godz. 18:00 rozpocznie się Odpust w Sanktuarium w Zawadzie k/Dębicy. Uroczysta suma sprawowana będzie w niedzielę, 19 lipca o godz. 11:00. W tym roku Sanktuarium przeżywa 100-lecie Koronacji łaskami słynącego Obrazu Matki Bożej Zawadzkiej.

5. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na utrzymanie parafii, wpłacane także na konto oraz za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Krzysztoforski, Jagieła, Przebięda, Klich, Wawrzon, Maliga, a na ten tydzień prosimy rodziny Łabędź, Czarnik, Drwal, Rusin, Raś.

6. Ofiary przyszłej niedzieli będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego.

W tym tygodniu patronują nam:

• poniedziałek – Święci Andrzej Świerad, z pochodzenia Polak, i jego uczeń Benedykt, dwaj pustelnicy, prowadzący niezwykle surowe życie na terenie dzisiejszych Węgier.
  • środa – św. Bonawentura, biskup i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych teologów średniowiecza.